• -

SUKCESY ŁUCJI BOCHENEK

 

 

 

mgr Jarosław Dzierżak


 • -

LAUREAT W KONKURSIE „ TRADYCJE NIEPODLEGŁOŚCIOWE W MOJEJ SZKOLE- 1918R.”

            Praca konkursowa ucznia klasy 7a  WOJCIECHA PTASZNIKA

Została Laureatem (w kategorii szkoły podstawowej) w konkursie „ Tradycje niepodległościowe w mojej Szkole- 1918r.” Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Instytutu Dialogu Międzykulturowego oraz Fundacji „Zawsze Warto”.  Patronat Honorowy- Marszałka Województwa Małopolskiego oraz  Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

28 listopada 2018r. podczas uroczystej Gali uświetnionej koncertem uczniów Państwowej Szkoły  Muzycznej II st. w Krakowie odbyło się wręczenie nagród.

 Uczniowi gratulujemy wiedzy, umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.

Lidia Salawa


 • -

DRUGOKLASISTKA LAUREATKĄ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ŚWIATŁEM BĘDĄCY”

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie zaprosiła uczniów krakowskich szkół podstawowych do udziału w II Międzyszkolnym Anielskim Konkursie Recytatorskim „Światłem będący”.

O Patronat Honorowy poproszono:

– Caritas Archidiecezji Krakowskiej,

– Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej,

– Małopolskiego Kuratora Oświaty,

– Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego,

– Miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”,

– Czasopismo „Któż jak Bóg”,

– Miesięcznik „Anioł Stróż”,

– Fundację Gargano,

– Dom Wydawniczy Rafael.

Celem  konkursu było:

– inspirowanie do pogłębiania wiedzy o aniołach.

– promowanie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży.

– rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania siebie.

Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować i zaprezentować jeden wybrany wiersz spośród podanej literatury:

„Strych z aniołami” Małgorzaty Nawrockiej, wyd. Świętego Pawła,

„Światłem będący zanurzeni w światłości: aniołowie i święci w polskiej liryce współczesnej” ks. Tadeusza Janii, wyd. Św. Stanisława,

„Powrót Aniołów – Antologia wierszy poetów współczesnych” pod red. ks. dra Wiesława Niewęgłowskiego.

Jury brało pod uwagę: interpretację, sposób pamięciowego opanowania tekstu i ogólną prezencję.

Laureatką konkursu w kategorii klas młodszych została uczennica naszej szkoły z klasy 2 b Małgorzata Madej.

Małgosia recytowała wiersz Małgorzaty Nawrockiej pt. „Kwiecień plecień”.

Serdecznie gratuluję wspaniałego sukcesu.

Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

SPORTOWE WYDARZENIA PAŹDZIERNIKA

Miesiąc październik obfitował w wydarzenia sportowe. Nasi uczniowie startowali w kilku zawodach sportowych. Cieszy nas fakt że wielu z nich chce rywalizować i dbać o swój rozwój fizyczny.

Jesteśmy dumni z ich sukcesów.

Natalia Śliwiak okazała się najlepszą lekkoatletką w Krakowie na dystansie 100 m a w zawodach wojewódzkich w Tarnowie zajęła II miejsce. Odwrotnie w skoku w dal w Krakowie była druga a w zawodach wojewódzkich wygrała.

Oprócz Natalii w zawodach LA startowało jeszcze 16 naszych uczniów: Zając Wojtek, Batko Weronika, Badoń Wiktoria,  Sagan Andrzej, Ślęczka Kamil, Groblicki Jakub, Duda Dawid, Nawrot Wiktor, Sobota Igor, Sopel Mateusz, Basista Jakub, Szewczyk Oliwia, Kleszcz Julia, Janik Gabriela,  Kotara Kacper.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz panu Piotrowi Korputowi za opiekę nad zawodnikami.

Oprócz zawodów LA. Odbyły się dwa turnieje piłki nożnej. Jeden z okazji Święta Niepodległości, którego byliśmy współorganizatorem. W tym turnieju obie nasze drużyny zajęły I miejsca. Zarówno chłopcy z kl.VI jak i chłopcy z kl. VII-VIII.

Gratulujemy.

Kolejny turniej piłkarski odbywał się na Kurdwanowie a jego organizatorem była m.in. straż miejska.  W tym turnieju nasz zespół zajął IV miejsce. W turnieju startowało 12 szkół z całego Krakowa. To duży sukces naszych piłkarzy. Dziękujemy zawodnikom oraz panu Jarosławowi Dzierżak za opiekę nad uczniami.

mgr Jarosław Dzierżak


 • -

KOLEJNE SUKCESY NATALII ŚLIWIAK Z KL. VIII A

Miło nam poinformować że nasza uczennica Natalia Śliwiak z kl.VIIIa znakomicie zaprezentowała się podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkoatletyce.

W biegu na 100m Natalia zdobyła złoty medal i została mistrzynią Małopolski w kategorii u-16 z czasem 13,29.

W konkursie skoku w dal Natalia zdobyła tytuł vice mistrzowski.

Gratulujemy Natalii i Jej trenerowi Panu Teodorowi Wójcikowi.

Zapraszamy do oglądnięcia biegu Natalii. Relacja pod linkiem czas 1.29.40.

mgr Jarosław Dzierżak


 • -

SUKCES SPORTOWY UCZENNICY Z KLASY 7A

W minioną sobotę 9 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Krakowa. Ogromny sukces w tych zawodach osiągnęła nasza uczennica Natalia Śliwiak , która okazała się najszybsza w biegu na 100m zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Krakowa. Natalia startowała również w innej konkurencji w biegu na 80m. przez płotki gdzie zajęła bardzo dobre V miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Jarosław Dzierżak


 • -

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH SPORTOWYCH

Nasi uczniowie startują w zawodach sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej oraz Igrzysk dzieci. Nasi reprezentanci brali udział m.in. w piłce siatkowej chłopców i w piłce ręcznej. Ale największy sukces odniósł Kamil Ślęczka który zdobył srebrny medal w biegu na 1000m w Indywidualnych biegach przełajowych. Dzisiaj natomiast nasz zespół chłopców przeszedł jak burza przez eliminacje i już za tydzień chłopcy zagrają o Mistrzostwo Krakowa w mini piłce nożnej. Skład naszej zwycięskiej drużyny:

Sagan Andrzej

Ślęczka Kamil

Pestka Jakub

Zając Filip

Pałka Radek

Tomczyk Mateusz

Bakała Bartek

Kotara Kacper

Marek Jakub.

W młodszej kategorii najlepszy wynik uzyskał Błażej Wołek z kl. Vb zajmując VII miejsce.

Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Dzierżak.


 • -

II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

W ostatni dzień stycznia chłopcy z naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej który został rozegrany w Sp 158 a jego organizatorem była Straż miejska Miasta Krakowa. W stawce 6 zespołów nasza drużyna zajęła 2 miejsce ulegając tylko gospodarzom Szkole podstawowej nr 158. W turnieju grali chłopcy urodzeni w 2008 roku i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV b Mikołaj Czechowicz Kacper Sobas i Kacper Łojszczyk oraz uczniowie klasy 2a Kamil Śliwiak Daniel Duda Michał Jońca Jakub Nawara Szymon Kurek Karol Przybek. Trenerem naszej drużyny był nauczyciel wf Jarosław Dzierżak.

IMG_20180131_122807 mgr Jarosław Dzierżak


 • -

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE !!!

I miejsce w turnieju piłki nożnej.  Drużyna w składzie Dawid Duda, Wiktor Nawrot, Kacper  Kotara, Andrzej Sagan, Mateusz Tomczyk, Mateusz Matanyj. Chłopcy okazali się zdecydowanie najlepsi. W turnieju startowało 8 szkół podstawowych z dzielnicy XII.

Kolejny sukces to II miejsce w Spartakiadzie Szkół Dzielnicy XII. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Z klas  IV-VII byli  to Duda Dawid Wiktor Nawrot Andrzej Sagan Łucja Bochenek Natalia Śliwiak Gabrysia Janik.

20170929_122454 20170929_123546

Nasi uczniowie startowali również w zawodach w Sztafetowych biegach przełajowych które rozegrane zostały 26.IX na Awf-ie. Drużyna dziewcząt zajęła 12 miejsce a chłopcy 5 miejsce. Były to Mistrzostwa Krakowa. Chłopcy swoim startem zapewnili sobie najprawdopodobniej awans do finałów wojewódzkich. Drużyna biegła w składzie Sagan Andrzej Śleczka Kamil Borys Masier Kacper Kotara Kacper Budziaszek Filip Zając Kacper Lewiński Szczepan Gwizdowski Błażej Wołek Bartosz Kania. Chłopcy biegali na dystansie 10x1000m.

mgr Jarosław Dzierżak


 • -

II MIEJSCE W TURNIEJU ZAPAŚNICZYM

 

GRATULACJE !!!


 • -

III MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM MEMORIALE ZAPAŚNICZYM

GRATULACJE !!!


 • -

UCZEŃ KLASY II B WYRÓŻNIONY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’ cieszy się od lat popularnością w naszej szkole. W tym roku szkolnym na poziomie klas drugich wzięło udział 23 uczniów. W ciągu 70 minut uczestnik miał do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności /7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów/. W momencie rozpoczęcia konkursu uczeń w tej kategorii otrzymywał 21 punktów, a maksymalnie mógł uzyskać 105 punktów. Za brak odpowiedzi otrzymywał zero punktów, za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymywał punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

            Wśród uczniów klas drugich na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy II b MIKOŁAJ CZECHOWICZ, który uzyskał 70,75 punktów i otrzymał wyróżnienie.

             Serdecznie gratuluję Mikołajowi i Rodzicom tak znaczącego sukcesu.

                                                                                             Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Wojciech Durbas, uczeń klasy 4a, został laureatem ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Torowisko to nie boisko” na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei.

Konkurencja była bardzo duża, a zespół Kolejowego ABC wybrał tylko dziesięciu laureatów konkursu. Wyławiając najlepsze prace brano pod uwagę kryteria, takie jak kreatywne podejście, estetyka wykonania i pomysłowe hasło, a organizatorzy konkursu docenili innowacyjne podejście naszego Młodego Artysty do wykonanego zadania.

A co do powiedzenia na temat swojego sukcesu ma Wojtek?

„Zaczęło się od spotkania z Panią Moniką Tarsą na pierwszym piętrze. Pani zapytała, czy mógłbym namalować plakat na temat bezpieczeństwa na kolei. Zgodziłem się. Gdy wróciłem do domu, od razu zabrałem się do roboty. Najpierw robiłem próbny rysunek, później zacząłem prace na konkurs. Zajęło mi to dwa popołudnia. Kredki, ołówek i strugaczka były w ciągłym ruchu. Gumka oczywiście też. Było to bardzo przyjemne, a zarazem pracochłonne. Oddałem prace Pani.

Po kilkunastu dniach Pani Monika Tarsa powiedziała, że zostałem laureatem i że wybrano tylko dziesięć prac w Polce! Byłem zaskoczony. Każda z Pań bardzo mnie chwaliła. Rodzice oczywiście też”.

W ramach konkursu zespół Kolejowego ABC odwiedził dziesięć wyróżnionych szkół, w tym naszą placówkę w dniu 19 maja 2016 roku i przeprowadził prelekcję dla naszych uczniów, a nasza szkoła uzyskała „Certyfikat za uczestnictwo w konkursie na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei”.

 mgr Barbara Faron


 • -

SUKCESY UCZNIÓW KLASY II,,C’’ (WYCH. KATARZYNA PTAK) W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ,,KANGUR MATEMATYCZNY’’

W czwartek 17 marca 2016r. w budynku SP Nr 124 w Krakowie – przy ul.Sucharskiego dzieci z klas drugich wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny’’- odpowiadając na pytania testowe w kategorii ,,Żaczek’’.

Wśród uczniów klas drugich w Konkursie wzięło udział 23 dzieci z naszej szkoły. Miały one rozwiązać 21 zadań o różnym stopniu trudności(7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). W chwili rozpoczęcia konkursu uczeń uczestniczący w tej kategorii otrzymywał 21 punktów. Maksymalnie mógł uzyskać w konkursie 105 punktów. Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych było 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymywał zero punktów, za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymywał punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Uczniowie na rozwiązanie testu mieli 75 minut.

Wyniki Konkursu przyszły do szkoły pod koniec maja. Okazało się, że wśród uczniów klas drugich – najwyższy wynik uzyskał MIKOŁAJ TOMCZYK z klasy II,,c’’, a na trzecim miejscu uplasował się JAKUB POPEK z klasy II,,c’’.

Wymienieni wyżej uczniowie otrzymali WYRÓŻNIENIE w Konkursie.

Według Regulaminu Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” uchwalonego

20 maja 2015 roku przez Zarząd Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznychkażdy uczeń zgłoszony do Konkursu otrzyma nagrodę uczestnictwa , natomiast Komitety Regionalne przyznają następujące rodzaje nagród:

*nagrody dla laureatów Konkursu

*nagrody za bardzo dobry wynik w Konkursie

*nagrody za wyróżnienie.

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’ cieszy się od lat popularnością w SP Nr 124 w Krakowie. Z roku na rok przybywa uczestników Konkursu i osób nagrodzonych. Mamy wielu utalentowanych uczniów.

Serdecznie gratuluję Rodzicom dzieci, które wzięły udział w Konkursie!

zdj¦Öcie 2 (1)zdj¦Öcie 2 (2)

Katarzyna Ptak


 • -

 • -

GRATULACJE !!!

dla uczniów Szkoły:

1. Zuzanny Słobodzian

2. Jakuba Goduli

3. Stanisława Hajduka

w roku szkolnym 2014/2015 za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych.

Bardzo się cieszymy Waszymi osiągnięciami i życzymy dalszych sukcesów!

scanDyrekcja Szkoły


 • -

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SP 124

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki sportowe.

bieganie

Przez cały rok uczestniczymy w rywalizacji Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywają się zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i grach zespołowych. Nasza szkoła w dotychczasowej klasyfikacji szkół zajmuje wysokie 13 miejsce na 128 sklasyfikowanych szkół podstawowych. W osobnej klasyfikacji chłopców zajmujemy 2 miejsce.

Największe tegoroczne sportowe sukcesy to :

3 miejsce w wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych naszego ucznia Jakuba Pestki warto w tym miejscu wspomnieć, że Kuba zajął 1 miejsce w Krakowie.

6 miejsce w wojewódzkich zawodach w pływaniu w stylu grzbietowym naszego ucznia Jana Łopucha, Janek w zawodach o Mistrzostwo Krakowa był na 3 miejscu podobnie jak w stylu dowolnym inny nasz uczeń Nikodem Bochenek, który w zawodach wojewódzkich zajął 13 miejsce.

Jeśli chodzi o pływanie to wspomnieć w tym miejscu trzeba naszą sztafetę chłopców, która zajęła 4 miejsce w Krakowie i 12 w województwie małopolskim. Chłopcy startowali w składzie: Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Łopuch, Michał Słomak, Kacper Chachlowski, Patryk Jędrzejczyk, Maciej Jakosz, Jacov Kirillovskii, Kajetan Szot.

Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe to największy sukces odniosła nasz sztafeta chłopców podczas sztafetowych biegów przełajowych zdobyła ona tytuł Mistrzów Krakowa i V miejsce w finałach wojewódzkich. Sztafeta biegła w składzie Jakub Pestka, Andrzej Sagan, Wojtek Zając, Dawid Duda, Adrian Wołek, Wiktor Nawrot, Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Grochal.

Teraz czas na nasze osiągnięcia w grach zespołowych:

Nasza drużyna chłopców zdobyła 2 miejsce w Krakowie w rozgrywkach piłki nożnej halowej. Chłopcy grali w składzie: Kasper Burkat, Nikodem Bochenek, Jakub Pestka, Grzegorz Mróz, Jakub Wołkowicz, Adrian Wincencik, Dawid Duda, Patryk Jędrzejczyk, Jakub Basista, Mateusz Krzak, Iacov Kirillovskii.

Nasi chłopcy startowali również w innych grach. W koszykówce, piłce siatkowej i piłce ręcznej rywalizowaliśmy bardzo dzielnie z innymi szkołami. Niestety w tych dyscyplinach odpadliśmy w eliminacjach grupowych nieznacznie przegrywając mecze eliminacyjne.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci za zrozumienie i wszelkie wsparcie oraz pomoc w organizacji transportu na zawody.

Bardzo dziękuję!

WP_20160415_09_58_14_Pro WP_20160415_09_59_50_Pro WP_20160425_12_50_18_Pro

Nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Dzierżak


 • -

 • -

 • -

I MIEJSCE W KRAJU

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus 2014.

            13 listopada 2014r. 13 uczniów naszej szkoły z klas 4-6 wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie mitologicznej, którą zorganizowała  firma Olimpus.

I miejsce w kraju  zajęła uczennica klasy 6b ZUZANNA SŁOBODZIAN, która zdobyła MAKSYMALNĄ ilość punktów (60pkt.) i otrzymała grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową. 

Dyplomy laureata zdobyli również: MARTYNA SIKORA kl.6b (8m.), ŁUKASZ RUSZTOWIC kl.5a (8m.), MATEUSZ SOPEL kl.4b (9m.), SZYMON ŚNIEGOŃ kl.5b (9m.), OLIWIA NOCOŃ kl.6b (10m.).

Dyplomy uznania otrzymali: Karina Szewczyk (6a), Adrian Kordos (6a), Mateusz Kudłek (5a), Wiktoria Zalewska (6a), Amelia Merwart (5b), Patrycja Materna (6a), Jakub Groblicki (4a)

W konkursie uczestniczyło: 3115 uczniów szkół podstawowych w kraju.

Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy, umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.

Lidia Salawa


 • -

I MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

DYPLOM DLA JAKUBA GODULI CHRISTMAS 2014

DYPLOM DLA JAKUBA GODULI CHRISTMAS 2014

 

 

 

 

 

 

 

ADMIN


 • -

WARTO SIĘ UCZYĆ … NAGRODA ZA I MIEJSCE W KRAJU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE OMNIBUS 2013

I miejsce w kraju (klasa 6) zajęła uczennica klasy 6c ZUZANNA GODULA, która wygrała tygodniowy pobyt na obozie naukowo-  wypoczynkowym w czasie wakacji.

Nasza absolwentka, Zuza, miło wspomina pobyt w Serpelicach nad Bugiem w woj. mazowieckim.

Jedną z atrakcji był spływ kajakowy… zachęcam do obejrzenia  zdjęć.

 Lidia Salawa


 • -

I MIEJSCE W KRAKOWIE – SUKCES NASZEJ UCZENNICY W PROJEKCIE EDUKACYJNYM UCZEŃ – OBYWATEL

            Uczennica klasy 6c AGNIESZKA PAŁKA

zdobyła I miejsce w konkursie na prezentację wyborczą

w Projekcie Edukacyjnym Uczeń- Obywatel

wariant I – Nic o nas – bez nas

dla uczniów szkół podstawowych

Organizatorzy projektu: Urząd Miasta Krakowa, MDK im. K.I.Gałczyńskiego 2 czerwca 2013r. podczas Dnia Otwartego Magistratu, w sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się uroczyste zakończenie Projektu Uczeń- Obywatel. Agnieszka, laureatka I nagrody, przedstawiła zgromadzonym swoją prezentację.

Uczennicy gratulujemy wiedzy, umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.

Lidia Salawa


 • -

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE BIBLIJNYM

Uczennica klasy 6c ZUZANNA GODULA

została finalistką Małopolskiego Konkursu Biblijnego w roku szkolnym 2012/2013

 Uczennicy gratulujemy wiedzy, umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.

Lidia Salawa


 • -

I MIEJSCE W KRAJU

Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie Omnibus.

 27 marca 2013r. 16 uczniów naszej szkoły z klas 4-6 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z języka polskiego Omnibus, którego organizatorem jest firma edukacyjno- wydawnicza  Łowcy Talentów Jersz.

I miejsce w kraju (klasa 6) zajęła uczennica klasy 6c ZUZANNA GODULA, która wygrała tygodniowy pobyt na obozie naukowo-  wypoczynkowym w czasie wakacji.

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (klasa 4) zdobył uczeń klasy 4a JAKUB GODULA

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (klasa6) zdobyły: KINGA WOŹNIAK uczennica klasy 6b oraz AGNIESZKA PAŁKA uczennica klasy 6c.

W konkursie uczestniczyło:

1257 uczniów klas 4

1244 uczniów klas5

1246 uczniów klas6

Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy, umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.

Lidia Salawa


 • -

ODBIERAMY NAGRODĘ ZA ZDOBYCIE DRUGIEGO MIEJSCA W KONKURSIE „EKODZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

W dniu 20 czerwca w hotelu „Aspel” w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Ekodzieci zbierają elektrośmieci”, w którym uczestniczyły Szkoły Podstawowe z województwa małopolskiego.

W I edycji konkursu po zaciętej dogrywce i doliczeniu dodatkowych kilogramów nasza szkoła zdobyła drugie miejsce, które zostało nagrodzone projektorem LCD firmy Panasonic oraz pendrive’m.  Do uczestnictwa w gali i odbioru nagród zostali wytypowani uczniowie klasy 1a – Aleksandra Woźniak i Nikola Dąbrowska wraz wychowawczynią Renatą Tylek.

W KONKURSIE:

I miejsce – zajęła Szkoła Podstawowa im. Armii Wojska Polskiego w Zabierzowie –> 3885kg

II miejsce – zajęła Szkoła Podstawowa nr 124 im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Krakowie -> 3365kg

III miejsce – zajęła Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 151 w   Krakowie ->2190kg

 Fotogaleria z Uroczystości wręczenia nagród znajduje się na stronie http://www.tomad.com.pl/

Opracowanie artykułu: Renata Tylek


 • -

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Uczennica klasy 5c

Zuzanna Godula zajęła I miejsce

w  Konkursie Recytatorskim „ Poezja polska”

DK Podgórze Uczennicy i Rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

mgr Lidia Salawa


 • -

ZWYCIĘSTWO W EKO-KONKURSIE

Uczniowie klasy II b wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Galerię Kazimierz. Konkurs propagował postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży, a polegał na wykonaniu przez uczestników rzeźb o dowolnej tematyce, w dowolnej technice plastycznej z materiałów ekologicznych lub recyklingowych jak makulatura, butelki plastykowe, puszki itd. Organizator wyznaczył trzy kategorie wiekowe uczestników: przedszkola, juniorów (klasy I-III) oraz seniorów (klasy IV-VI). Dzięki pomysłowi jednej z mam pani Jolancie Gastoł i pomocy pań Moniki Kapery i Jolanty Wincencik oraz talentom plastycznym drugoklasistów z plastykowych butelek powstało przepiękne kwitnące kolorowo drzewo. Do konkursu zostało zgłoszonych 100 rzeźb, z których jury wybrało 30  (po 10 z każdej kategorii wiekowej), rywalizowały one w drugim etapie konkursu. Ten etap polegał na głosowaniu on-line na poszczególne ekologiczne dzieła za pośrednictwem strony internetowej Galerii Kazimierz. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i ich rodzinom, znajomym , przyjaciołom udało się zdobyć  pierwsze miejsce i wygrać 40′ telewizor SAMSUNG wraz z DVD, które zostaną przekazane na szkolną świetlicę, aby mogło z nich korzystać jak najwięcej dzieciaków.

Wielki finał konkursu i rozdanie nagród miało miejsce 2 czerwca 2012r. podczas eventu ekologicznego w Galerii Kazimierz.

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego sukcesu serdecznie dziękuję Marta Biernat – opiekun prowadzący.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca klasy II b


 • 0

Zestawienie sukcesów uczniów klas IV-VI

Klasy 4-6

Uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i konkursach.

I okres

Konkursy zewnętrzne:

 • Małopolski Konkurs Humanistyczny- udział 11 osób, do etapu rejonowego następnie wojewódzkiego zakwalifikowała się K. U. (6b)
 • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – KDK Eden – udział 35 uczniów (w tym 17 z naszej szkoły), I m- J. Ż.(5a), II m- A. K.(6a), III m- P. P. (5a) wyróżnienia- G. Ch. (4b), A. D. (4b)
 • Konkurs Muzeum Historycznego m. Krakowa na recenzję wystawy „Droga do Watykanu” , udział 2 uczniów; wyróżnienie- K. J.(6a) – (nagroda rzeczowa)
 • Małopolski Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy, udział 11 uczniów; etap rejonowy 2 uczniów – J. G., K. U., etap wojewódzki: K. U. (6b).
 • Konkurs Międzyszkolny „Biegniemy z matematyką w świat przyrody” SP 111 – 6 uczestników – 3 miejsce szkoły
 • Konkurs Biblijny – udział 5 uczniów w etapie szkolnym.
 • Konkurs Plastyczny „Kartki Bożonarodzeniowe””- DK Dwór Czeczów;
 • Międzyszkolny Festiwal Artystyczny dla uczniów szkół podstawowych – organizowany przez ZSO nr 12 – I m. – M. Ś. (4b), II m. – K U.(6b), III m. – P. K. (5b)
 • I Międzyszkolny festiwal Pieśni Patriotycznych i Legionowych (organizator SP 124) – III m szkoła

 

 

Zawody sportowe:

 

 • Spartakiada Dz. XII- Im, udział 40 uczestników klas IV-VI,
 • Indywidualne biegi przełajowe
  • etap dzielnicy- udział 40 uczniów klas IV-VI; Im D.L. (5a), IIm P.P. (5a), IIIm K.W. (5a), IVm A.B. (6b), Vm K.M. (5a), VIIIm D.A. (4a), Xm K.B. (5b)
  • etap gmina Kraków- udział 2 uczniów klas IV-VI; IIIm D.L. (5a), IVm P.P. (5a)
  • etap wojewódzki – VIIm P. P. (5a)
 • Piłka Nożna Halowa – etap dzielnicy – IXm – udział 12 uczniów
 • Piłka Koszykowa – etap dzielnicy – Vm – udział 12 uczniów.
 • Mała Liga – miasto Kraków
  • Piłka nożna chłopców – VIIm – 12 uczniów
  • Koszykówka chłopców – Vm – 12uczniów
 • Pływanie Indywidualne – miasto Kraków – IIm A. B.
 • Narciarstwo alpejskie – miasto Kraków – udział A. B. (6b), K. K. (6a), B. S. (4) – zawody trwają

 

 

Konkursy wewnętrzne:

 

 • Konkurs czytelniczy „Życie i twórczość A. Lindgren” udział 9 uczniów – Im. – J. G, IIm – K U (6b), IIIm – J. Ż.(5a)
 • Konkurs Matematyczny „Mistrz dzielenia” – udział 12 osób – nagrody rzeczowe
 • VIII Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek klas 0-VI; udział 45 uczniów-półfinał, 25-finał

 

II okres

 

 

 

Konkursy zewnętrzne:

 • Małopolski Konkurs Humanistyczny- finalista K. U.(6b)
 • Małopolski Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy – laureat K. U.(6b)
 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny; udział 59 osób klas II-VI
  • Klasy II-III: wyróżnienie – P. O. (3a)
  • Klasy IV-VI: wyróżnienie – M. Ś. (4b), K. I., B. Z., A. P. (4a), P. K. (5a), J. G. (6b)
 • Międzyszkolny konkurs wiedzy o tradycjach, historii Krakowskiej Straży Pożarnej oraz bezpieczeństwa pożarowego. (organizatorzy: R.DZ.XII, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr6, SP 24) IIIm – M. D. (6b),
 • Konkurs wiedzy o pożarnictwie (organizator UMK i Straż Pożarna), VIIm – T. J.
 • Międzyszkolny konkurs grafiki komputerowej – udział w finale 3 uczniów
 • Konkurs Recytatorski Poezji Ojca Świętego i o Ojcu Świętym – KDK Eden – udział 37 uczniów klas I-VI
  • Klasy IV-VI I m- K. M.(4b), II m- N. B. (6a), III m- P. P.(5a), K. J.(6a) wyróżnienia- D. A. (5a), B S. (4b)
 • Konkurs Literacki „Twórczość Kornela Makuszyńskiego” (organizator DK im. Gałczyńskiego – udział: M. B., K. J. (6a)
 • Przegląd teatrzyków dziecięcych i młodzieżowych „Tęcza 2009” – udział koła teatralnego
 • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zachowaj trzeźwy umysł” (Organizator Fundacja „Trzeźwy umysł”) – prace wysłano, wyniki w sierpniu
 • Konkurs „Prawo i my”

Zawody sportowe:

 • Puchar Szkół Podstawowych w narciarstwie alpejskim
  • K. K., 6a – Vm w slalomie gigancie
  • A. B., 6b – Vm w slalomie gigancie
 • Pływanie:
  • A. B. – Im w gminie Kraków
 • Piłka Koszykowa Chłopców
  • V miejsce w Gminie Kraków w rozgrywkach „Małej ligi”
  • V miejse w dzielnicy Igrzyska Młodzieży Szkolnej
 • Siatkówka (chłopcy)
  • V miejsce w dzielnicy
 • Piłka nożna (chłopcy)
  • IIIm w turnieju „Powitanie lata”
  • IIm w turnieju „Z podwórka na stadion”
 • Czwórbój LA
  • Dziewczęta – IV miejsce w Dzielnicy Podgórze, VII w Gminie Kraków,
  • Chłopcy – II miejsce w Dzielnicy Podgórze, IV w Gminie Kraków, IX w województwie małopolskim
 • · Turniej Strażacki (organizatorzy: R.DZ.XII, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr6, SP 24)

o IIIm w zawodach sprawnościowych ze sprzętem strażackim

 

 

 

Konkursy wewnętrzne:

 • Konkursy SU
  • Najładniejszy zeszyt
  • Najmilszy kolega i koleżanka
 • Międzyklasowy konkurs wiedzy ekologicznej – ochrona środowiska
 • Szkolny Konkurs Młodych Talentów „Mam talencik”
 • Klasowe konkursy „Układam legendę… układam baśń…” (klasy IV-V),

 

Nasza szkoła rozwija współpracę z DK Dwór Czeczów. Uczniowie uczestniczą w porankach muzycznych, warsztatach plastycznych, prelekcjach historycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi (np. dziennikarką, pisarką Bogną Wernichowską).

Podczas zajęć koła edukacji regionalnej uczniowie pogłębiają wiedzę o swojej „Małej Ojczyźnie” uczestnicząc w wycieczkach tematycznych i lekcjach muzealnych (zorganizowano 17 wyjść)

W czasie Dni Samorządności i szkolnego dnia bez przemocy– uczniowie wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w zawodach sportowych, grach i zabawach integracyjnych, dzięki którym pogłębiali wiedzę na temat praw człowieka, dziecka, ucznia. Zajęcia te sprzyjały rozwijaniu świadomości obywatelskiej uczniów i propagowaniu właściwych postaw i zachowań. Dużym zainteresowaniem i sympatią uczniów cieszyły się warsztaty integracyjne „Dzień wiosny” .

Szkolne koło teatralne przygotowało z okazji dnia KEN występ „Skąd się wziął nauczyciel na świecie”, Jasełka oraz sztukę „Romeo i Julia w wersji kosmicznej” (występ Walentynowy).

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas imprezy środowiskowej XVI Dni Bieżanowa szkolne koło teatralne przedstawiło sztukę: „Pan Twardowski w Bieżanowie,”, co było świetna okazją promocji szkoły i zdolności uczniów.

Podczas różnych uroczystości szkolnych doskonale prezentuje się chór szkolny. Prace plastyczne i manualne naszych uczniów eksponowane są w szkolonej galerii prac plastycznych i wystawach (makiety).

Autor

Mgr Lidia Salawa


Archiwa