• -

ŚPIEWAMY PIEŚNI PATRIOTYCZNE

Category : Aktualności

Z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości w DK Dwór Czeczów zapanowała szczególna atmosfera. Już 7 listopada uczniowie SP 124 zgromadzili się w Sali Balowej, aby wspólnie z dyrekcją i nauczycielami śpiewać pieśni legionowe i patriotyczne. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy IIIa, którzy nie tylko śpiewem, strojem galowym, ale także samodzielnie przez siebie wykonanymi biało- czerwonymi chorągiewkami uczcili święto Niepodległości.

            Wieczorem, 13 listopada  w Dworze zagościli bieżanowianie różnych pokoleń,  od seniora do przedszkolaka, którzy z Bieżanowskimi Trubadurkami (Koło Seniora) oraz uczniami SP 124 śpiewali pieśni patriotyczne. Pani Bożena Gawor zadbała o dekoracje: obrazy i portrety, replikę szabli Marszałka oraz wprowadziła w nastrój zadumy recytacją wybranych wierszy.

            W poniedziałek ,17 listopada, ponownie w murach Dworu Czeczów słychać było patriotyczne pieśni. Uczniowie szkół: SP 40, SP 157 oraz SP 124 uczestniczyli w Międzyszkolnym festiwalu pieśni legionowych i patriotycznych. Jury miało trudne zadanie wybrania wśród 40 uczestników- tych najlepszych. Oto wyniki: ex aequo Im. Gabrysia Helizanowicz SP124 oraz Patrycja Krawczyk SP157; IIm. Oliwia Matoga SP124 , Liliana Szuba i Kalina SP40 oraz Bartosz Godula SP124 ; IIIm. Jakub Basista, Jakub Donatowicz i Mateusz Krzak SP124 oraz Zuzanna Szefer i Aleksandra Sadowska  SP157.  Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia , a wszystkich obdarowano nagrodami i słodyczami, które ufundowała Rada Dzielnicy XII.

            11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Sądzę, że takie spotkania to dobra lekcja historii i patriotyzmu.

             Dziękuję Kierownikowi DK Dwór Czeczów- p.Magdalenie Piędel, p. Jackowi Krzywdzie, Bieżanowskim Trubadurkom, uczniom SP124 oraz nauczycielowi muzyki, p. Monice Tarsie za przygotowanie uroczystości.

Do wspólnego śpiewania zapraszam za rok.

Lidia Salawa


Archiwa