• -

BARBÓRKA

Category : Aktualności

4 grudnia byliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce. Już wcześniej przygotowaliśmy się do tej wycieczki .Zrobiliśmy czapki ,a mama Filipa i Emilki razem z naszą panią nam w tym pomagały. Potem dowiedzieliśmy się wiele o górnikach, ich ciężkiej pracy, o strojach i o pióropuszach przy czapkach .Wiemy, że czapka górnicza to czako a zdobi ją perlik i żelazko. Tak przygotowani pojechaliśmy do kopalni. Przed wejściem dostaliśmy słuchawki z przekaźnikiem, przez które słyszeliśmy przewodnika nawet, gdy go nie widzieliśmy . Wszystko pod ziemią było niesamowite, wręcz bajkowe. Spotkaliśmy tam również Skarbnika, widzieliśmy także jeziorka słone i rzeźby . Dowiedzieliśmy się na czym polegała praca górników dawniej i dziś. To bardzo, bardzo trudna i niebezpieczna praca. Już teraz wszyscy wiemy , że patronką górników jest św. Barbara, a górników solnych św. Kinga. To było bardzo interesujące przeżycie . Polecamy wszystkim.

Uczniowie klasy II a i II b z panią Kasią i panią Martą.

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW KLASY IIB

mgr Katarzyna Kerep i mgr Marta Biernat


Archiwa