• 0

Konkurs wiedzowy Krakusek – 6 edycja

Konkurs adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków i tajemnic, zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat tego wspaniałego miasta.

Organizatorzy: Zamek Królewski na Wawelu
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego – Kraków
Akademia Żakowska – Kraków
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Oddział Kamienica Hipolitów

W ramach Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek” uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji muzealnej „Dzień króla na zamku”, na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie poznali życie króla Zygmunta Starego i jego poddanych.

Na kolejnej wycieczce (8 grudnia) pod hasłem „Życie codzienne w dawnym Krakowie” odbyły się zajęcia edukacyjne organizowane przez Akademię Żakowską. W trakcie wycieczki uczniowie poznali Kraków, jego zabytki i tajemnice spacerując po uliczkach naszego miasta. Odbyły się również warsztaty muzealne w Kamienicy Hipolitów.

Te dwa wyjścia są pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu, który odbędzie się w dwóch etapach:

* pierwszy etap (szkolny) uczniowie będą pisali 12 stycznia 2011 roku na terenie swoich szkół;

* drugi etap odbędzie się 22 lutego 2011 roku o g. 10.00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu.

ŻYCZYMY UCZNIOM KLAS TRZECICH JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW W KONKURSIE!!!

Opracowała Renata Tylek


Archiwa