• -

KLASY DRUGIE I KLASA 3B NA ZIELONEJ SZKOLE

Category : Aktualności

 

W dniach od 03 marca do 15 marca klasy drugie oraz klasa 3b przebywały na „zielonej szkole” w Wygoninie na Kaszubach.

Nasza podróż rozpoczęła się przejazdem nowoczesnym pociągiem pendolino do Tczewa, a następnie 80 km autokarem do Domu Wczasów Dziecięcych na Kaszubach.Ośrodek położony jest na terenie 2 hektarowego lasu, pośród pięknych jezior.

W tak pięknym i niezdegradowanym środowisku, dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu i optymalnych warunków do poznawania przyrody. Uczestniczyły w zabawach i grach terenowych, poznawały historię najbliższej okolicy, odgadywały ślady i tropy zwierząt.

W zajęciach integracyjnych poznawały siebie, bezpieczne zachowania w sytuacjach zagrożenia, udzielały wzajemnej pomocy, a także kształtowały umiejętność współpracy w zespole. Uczyły się również tańców i uczestniczyły w wieczorkach, podczas których m.in. poznawały magiczne sztuczki, brały udział w randce w ciemno, oglądały filmy. Organizowane też były zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.

Rozległy i wspaniale zagospodarowany teren wokół budynku sprzyjał aktywnemu spędzaniu czasu. Dzieci najwspanialsze chwile spędzały na placu zabaw w parku linowym.

Odbyły się dwie wycieczki. Jedna do Szymbarku i na basen w Kościerzynie, druga do Gdyni i Sopotu. W Szymbarku dzieci poznały historię Sybiraka, zobaczyły łagry oraz bunkier, w którym przeżyły nalot. Zwiedziły też dom postawiony do góry nogami.

W oceanarium w Gdyni dzieci zobaczyły ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata. Ciekawe ekspozycje pozwoliły obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach. Sopockim molem spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękne morze. Na plaży zbieraliśmy muszelki i bursztyny. Potem zakupiliśmy ciekawe pamiątki.

Był to bardzo udany wyjazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

A oto zdjęcia, na których widać jak dobrze wszyscy się bawiliśmy.

Opracowanie artykułu Renata Tylek

 


Archiwa