• -

FIZYKA DLA SMYKA

Category : Aktualności

W piątek 27 marca uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach naukowych z cyklu „Zabawa z nauką”. W tajemniczy świat eksperymentów naukowych wprowadziła dzieci pani, która przygotowała pokaz. Główną i czynną rolę brały dzieci, a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów edukacyjno – naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy. Tematem warsztatów było powietrze-”Oddychamy – czyli wszystko o powietrzu”. Uczniowie dowiedzieli się co to takiego próżnia ? ciśnienie ? czy powietrze coś waży ? przeprowadzając kilka ciekawych, a zarazem bezpiecznych doświadczeń. Każdy był asystentem i mógł uczestniczyć w przeprowadzaniu doświadczeń. Dzieci wykazały się spontanicznością i dużą wiedzą z zakresu omawianego zagadnienia.

Fotorelacja z warsztatów w klasie 3b

Opracowanie artykułu Renata Tylek- wychowawca klasy


Archiwa