• -

KONKURS RECYTATORSKI „PAMIĘTAMY O TOBIE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II”

Category : Konkursy

  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich po raz kolejny zorganizowało konkurs recytatorski „Pamiętamy o Tobie Święty Janie Pawle II”. W dniu 2 kwietnia minęła 10 rocznica śmierci Naszego Wielkiego Rodaka. Data ta przypomina nam kim dla nas jest Jan Paweł II i sprawia, iż żyje nadal w naszych sercach.

  W przesłuchaniach wzięło udział 24 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Recytacja wierszy to była prawdziwa uczta duchowa, ponieważ uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i byli świetnie przygotowani. Po wysłuchaniu recytatorów komisja konkursowa w składzie: Marta Biernat, Barbara Kumon i Anna Leszczyńska-Lenda miała trudne zadanie, by wyłonić najlepiej recytujących uczniów. Jury postanowiło przyznać następujące lokaty:

kategoria klas I-III

I miejsce MARTA HRECZAŃSKA kl. 3a

II miejsce MATEUSZ KLIMEK kl. 1a

III miejsce NATALIA CAROWICZ kl 3a

kategoria klas IV-VI

I miejsce KINGA LEWIŃSKA kl. 4a

II miejsce GABRIELA HELIZANOWICZ kl. 5a

II miejsce MONIKA NOWAK kl. 5b

II miejsce WIKTORIA ZALEWSKA kl. 6a

III miejsce NATALIA ŚLIWIAK kl. 4a

wyróżnienie NIKOLA DĄBROWSKA kl. 4a

wyróżnienie ALEKSANDRA LITWIN kl. 4a

wyróżnienie JOANNA KOTARBA kl. 4b

wyróżnienie WIKTORIA NALEPKA kl. 5a

wyróżnienie MAJA TRZEBUNIA kl. 5a

  W podsumowaniu padło wiele ciepłych słów pod adresem biorących udział w konkursie, wszyscy podjęli się trudu zmierzenia z piękną poezją o Janie Pawle II. Z rąk prezesa SRK pani Anny Leszczyńskiej-Lendy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dziękujemy wszystkim recytatorom i rodzicom oraz nauczycielom, którzy zachęcili ich do udziału w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!!!

W imieniu organizatorów Marta Biernat

foto: p. Stanisław Kumon


Archiwa