• -

WARSZTATY UCZNIÓW KLASY II a „Z PERGAMINEM I PIÓREM W KANCELARII SKRYBY MIEJSKIEGO” W MUZUM HISTORYCZNYM MIASTA KRAKOWA

Category : Aktualności

Uczestnicy zajęć poznali warsztat pracy średniowiecznego pisarza na przykładzie urzędnika miejskiego. Pani prowadząca warsztaty zapoznała drugoklasistów z metodami przygotowania pergaminu i atramentu. Dzieci poznały tajniki pracy średniowiecznych mnichów-kopistów. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest Kodeks Baltazara Bohema i zobaczyli jego faksymile. Najbardziej oczekiwany moment warsztatów to stworzenie własnego dokumentu. Drugoklasiści metodami zbliżonymi do pracy średniowiecznego skryby za pomocą prawdziwego gęsiego pióra stworzyli dokument, który ozdobili kolorowymi farbami. To było nowe, ciekawe doświadczenie dla uczniów klasy II a.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II a


Archiwa