• 0

Święto Szkoły 2010

25 listopada 2010r. W naszej szkole obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły: Marii Skłodowskiej – Curie. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły i obejrzenia inscenizacji o Patronce przygotowanej przez kółko teatralne.
Tegoroczne święto w klasach IV- VI zdominowały nauki ścisłe. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 6b, klasy szóste rywalizowały ze sobą w konkursie przyrodniczo- ekologiczno-matematycznym. Pasjonaci gry w szachy mogli uczestniczyć w rozgrywkach szachowych, które przeprowadził Przemek, absolwent naszej szkoły, obecnie student AGH. Na koniec uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty plastyczne malując plakaty: „ Moja szkoła w różowych okularach.”.
Uczniowie klas I-III rysowali piękne portrety Patronki, obejrzeli ciekawy film animowany o życiu i pracy naszej noblistki, uczestniczyli w konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie.
Uświetnieniem obchodów był koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie ul. Józefińska, który odbył się w Sali Balowej DK Dwór Czeczów.

Lidia Salawa


Archiwa