• -

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA MAMA JAKIEJ NIE ZNA NIKT ”

Category : Konkursy

Dom Kultury PODGÓRZE zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Moja mama jakiej nie zna nikt”. Organizatorzy chcieli, by dzieci zastanowiły się nad tym co wyróżnia ich mamę, „uruchomiły wyobraźnię” i przedstawiły to za pomocą rysunku, kolażu, za pomocą wycinanki, wydzieranki, komiksu. Tematem konkursu były zatem mamy takie, jakimi widzą je ich dzieci, subiektywny obraz uwypuklający cechy ich charakteru.

Każda mama jest niesamowitą osobą, niepowtarzalną, inną od wszystkich mam. Mogłaby być pierwowzorem bohaterki filmu, bajki, komiksu czy innej historii. Codziennie robi zwykłe-niezwykłe rzeczy. Ratuje świat przed zagładą (chociaż to tylko świat ogródka), czaruje i robi pyszny obiad z niczego, jest mistrzynią omletów i naleśników, walczy z kurzem i brudem itd. A może mama faktycznie ma magiczne moce, super zdolności, jest szpiegiem, prezydentem, mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów albo rządzi całym królestwem? Może jest królową wróżek albo Bobem Budowniczym? A może ma uśmiech tak piękny, że mogłaby zostać miss świata?

I takie właśnie portrety mam powstały na zajęciach plastycznych w klasie II a. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić pomysłowość i zaangażowanie drugoklasistów i przyznać następujące lokaty:

Jakub Klejdysz I miejsce

Szymon Król wyróżnienie w kategorii KOMIKS

Natalia Wincencik wyróżnienie w kategorii KOMIKS

Aleksandra Pawlik wyróżnienie w kategorii KOMIKS

Bartosz Kania wyróżnienie w kategorii MAMA I JEJ ZADANIA

Kacper Wtorek wyróżnienie w kategorii MAMA I JEJ ZADANIA

Joanna Mikuła wyróżnienie w kategorii MAMA I JEJ ZADANIA

Maciej Jakosz wyróżnienie w kategorii MAMA SUPER BOHATER.

Marta Biernat

wychowawca klasy II a

Zdjęcia: p. Jolanta Wincencik


Archiwa