• -

KONKURS PLASTYCZNY „PODGÓRZE ZAWSZE NA GÓRZE” W STULECIE POŁĄCZENIA PODGÓRZA Z KRAKOWEM

Category : Konkursy

Podgórze – część Krakowa położona na prawym brzegu Wisły do 1 lipca 1915 roku stanowiło samodzielne i autonomiczne miasto. Ostatecznie w ramach projektu „Wielkiego Krakowa” prezydenta Juliusza Lea, Rada Miasta Podgórza uchwaliła połączenie z Krakowem, które zostało ogłoszone w lipcu 2015 roku.

W nawiązaniu do 100-rocznicy połączenia Podgórza z Krakowem w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej w Krakowie zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs plastyczny,w którym dzieci przedstawią miejsca związane z Podgórzem. Drugoklasiści z naszej szkoły obejrzeli prezentację związaną z historią i zabytkami dzielnicy, gdzie mieszkają, która ich zainspirowała do stworzenia „podgórskich” prac plastycznych. Możemy na nich zobaczyć między innymi: kościół i odpust na Rękawce, Kopiec Krakusa, wieżę telewizyjną, Muzeum Tadeusza Kantora i siedzibę Cricoteki, mural przy zbiegu ul. Piwnej i Józefińskiej, Pomnik Pod Orłem, Pomnik Lotników, Kładkę Bernatkę, Most Piłsudskiego, Plac Getta z krzesłami, Kościół św. Józefa, kościół w Starym Bieżanowie, Dwór Czeczów, zabytkową Straż Pożarną w Starym Bieżanowie.

Powstały bardzo ciekawe prace, które docenili jurorzy konkursu.

Wśród nagrodzonych są uczniowie z klasy II a:

NATALIA WINCENCIK nagroda specjalna!!!

SZYMON KRÓL wyróżnienie

OLGA KOŚMIDER wyróżnienie

KACPER LEWIŃSKI wyróżnienie

ALEKSANDRA PAWLIK wyróżnienie

JAKUB KLEJDYSZ wyróżnienie.

Spotkanie laureatów konkursu odbyło się 7 czerwca 2015 r. w foyer Sali Obrad Rady Miasta Krakowa w czasie Dnia Otwartego Magistratu.

GRATULUJĘ !!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II a

zdjęcia: p. Jolanta Wincencik


Archiwa