• -

SUKCES UCZNIÓW Z KLASY III A W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”

Category : Konkursy

Podejmując się udziału w tym konkursie uczniowie klasy II a wykonali na zajęciach artystycznych prace plastyczne wybierając jeden z tematów:

  • „Mój ulubiony bohater narodowy”
  • „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski”
  • „Moja Ojczyzna – Polska”.

Na ogłoszenie wyników czekaliśmy aż do września, ale było warto, bo dwoje uczniów (już z klasy III a) zostało wyróżnionych w tym ogólnopolskim konkursie. Są nimi Joanna Mikuła, która narysowała piękną polską przyrodę oraz Piotr Popowski, który narysował turniej rycerski.

Prace plastyczne napłynęły z całej Polski między innymi z Poznania, Torunia, Krakowa, Krynicy Morskiej, Wejherowa. Konkurs zorganizowała Gmina Trąbki Wielkie oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza. Na gdańskiej starówce w sali Gdańskiego Obszaru Metropolitarnego odbył się finał konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Dodatkowa nagrodą jest wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Laureatom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!

Marta Biernat

wychowawca klasy III a


Archiwa