• -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W dniu 2 listopada uczniowie klasy 1a brali udział w warsztatach teatralnych dla dzieci z cyklu „tajemnice teatru” prowadzonych przez Małgorzatę Karpowicz –Dukat. Tematem pierwszego spotkania były „Techniki lalkowe w teatrze dla dzieci”

Podczas warsztatów dzieci poznają ten najbliższy dla siebie teatr tzn. lalkowy, oparty na klasycznych bajkach. Na początku zajęć zawsze jest prezentowany, omawiany element teatru — lalka, maska czy kostium. Pro­wadząca zajęcia omawia ich budowę, sposób poruszania się, umiejscawia w jakiejś scence. W drugiej części dzieci próbują powtórzyć i utrwalić to, co poznały. Wszystko odbywa się w formie zabawy. Akcja prezentowanych scenek teatralnych jest prosta i dynamiczna. Scenki z bajek wprowadzają dzieci w różnorodny świat ról.

Pierwsze zajęcia wywarły na dzieciach duże wrażenie.

A oto zdjęcia z warsztatów:

Opracowanie artykułu wychowawca klasy 1a- Renata Tylek


Archiwa