• -

PORANEK Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ W SP Nr 124 W KRAKOWIE

Category : Aktualności

We wtorek 10.11.2015 roku uczniowie klas młodszych uczcili 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w sposób bardzo uroczysty.

Wszyscy uczniowie z klas O – III spotkali się na poranku , na którym zaśpiewano wiele pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej .

Droga Polski do wolności była bardzo długa. Przez 123 lata niewoli walczyły o wolność całe pokolenia Polaków. To tym , którzy życie swe oddali za Ojczyznę zawdzięczamy wolność , poczucie dumy narodowej , możliwości pielęgnowania polskiej tradycji oraz honorowania bohaterów.

My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju .Pamietajmy jednak o tym ,że przodkom winniśmy pamięć , a ojczyźnie – miłość.

Naszą uroczystość ubogacili uczniowie , którzy zdobyli główne lokaty w konkursie poezji patriotycznej organizowanym w Domu Kultury „Eden ”, pięknie recytując wiersze ,których tematyka dotyczyła miłości do ojczyzny i pamięci o przodkach.

Do tego spotkania dzieci pod okiem swoich wychowawczyń przygotowywały się od kilku tygodni. Na lekcjach muzyki uczyły się piosenek o tematyce patriotycznej , zaś na lekcjach plastyki i techniki wykonały chorągiewki i kotyliony w barwach narodowych.

Takie spotkanie , będące lekcją wychowania patriotycznego pozostanie na długo w pamięci najmłodszych , gdyż dziś Ojczyzna oczekuje od każdego z nas tego ,co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

                                       Opracowanie : Jadwiga Puto ( wych. kl. I b )

                                       Zdjęcia : Magdalena Broniak ( wych. kl. „O”)


Archiwa