• 0

Spektakl teatralny „Calineczka”

25 stycznia 2011 roku uczniowie klas pierwszych obejrzeli w Dworze Czeczów spektakl pt. „Calineczka” w wykonaniu Teatru Drugiej Strony.
„Calineczka” to jedna z najpiękniejszych baśni Jana Chrystiana Andersena, która została opracowana przez dwójkę młodych aktorów specjalnie dla dzieci. Klasyczny tekst przeplatany był humorystycznymi dialogami i piosenkami, a różnorodne postaci odgrywane były przez kolorowe lalki. Przedstawienie powstawało na oczach i przy całkowitym współudziale młodych widzów. To za przyczyną dziecięcych działań, zaklęć i całkowitego zaangażowania przenieśliśmy się w zaczarowany świat baśni. Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone do oglądania lalek i próby animacji pod okiem profesjonalistów.
Poniżej przedstawiam pisemne wypowiedzi uczniów klasy Ib o spektaku oraz prace plastyczne uczniów klasy Ia, narysowane po przedstawieniu.
Psyk Zuzanna: Podobało mi się przedstawienie o Calineczce. Opowiadało o małej dziewczynce, która miała ciekawe przygody.
Jakosz Andrzej: W Calineczce podobał mi się ptaszek, bo ćwierkał. W Calineczce podobała mi się mysz, bo była uprzejma.
Matanyj Dominik: W spektaklu podobała mi się żaba, bo była kolorowa. W spektaklu podobała mi się Calineczka, bo miała piękną sukienkę.
Kowalska Kamila: W spektaklu Calineczka bardzo podobała mi się Calineczka, ponieważ miała ładne ubranka. Złą postacią był chrabąszcz, ponieważ porwał Calineczkę.
Słomak Michał: W spektaklu Calineczka nie podobał mi się kret i żaba, bo byli źli. Podobała mi się Calineczka, bo była miła i uprzejma.
Marzec Jagoda: W spektaklu podobała mi się Calineczka, jaskółka i kwiatowy książę. Bardzo nie podobały mi się ropuchy, kret i mysz. Te zwierzątka były dla Calineczki złe, bo ją więziły w norze, były dla niej niemiłe i niegrzeczne.
Nowak Monika: W Calineczce mi się podobała jaskółka, bo była miła. W Calineczce mi się podobała Calineczka, bo była ładna.
Ryś Kacper: Nie podobała mi się ropucha, bo była obrzydliwa. Podobała mi się Calineczka, ponieważ była piękna.
Wincencik Adrian: W Calineczce podobała mi się jaskółka, bo miała ładny kolor. W Calineczce nie podobała mi się żaba, bo była brzydka i obślizgła.
Dąbrowska Oliwia: Bardzo podobała mi się Calineczka, ponieważ miała piękną sukienkę. Moim zdaniem jaskółka postąpiła szlachetnie ratując dziewczynkę.
Chachlowski Kacper: W przedstawieniu nie podobała mi się żaba, bo była niegrzeczna. W spektaklu podobał mi się ptak, bo wysoko latał.
Weichönig Klara: Spektakl pod tytułem „Calineczka” bardzo mi się podobał. Jednak ropucha była niedobra i dlatego jej nie polubiłam.
Gastoł Filip: Najbardziej w przedstawieniu podobały mi się pacynki. Przedstawienie było trochę nudne.
Kapera Przemek: Bardzo podobał mi się spektakl, bo było czasem śmiesznie, a ja lubię się śmiać. Występowała dziewczynka o imieniu Calineczka i zwierzątka:
żabki, kret, jaskółka.
Trzaska Paulina: Calineczka mi się podobała, bo była malutka. Spektakl Calineczka opowiada o małej dziewczynce, która powstała z ziarenka grochu. Wzruszył mnie los małej, gdy była przetrzymywana przez kreta.
Pater Patrycja: Podobała mi się Calineczka, bo miała ładne ubranie. W spektaklu nie podobała mi się żaba, bo była zła.

Opracowanie i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca klasy Ib


Archiwa