• -

WYCIECZKA KL. 2 A

Category : Aktualności

6 kwietnia 2016 r. klasa II A wybrała się na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej, gdzie uczniom szczegółowo przedstawiono zadania, obowiązki, uprawnienia i zakresy kompetencji poszczególnych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z przewodnikami i ich służbowymi psami. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały o tym, jak ważną rolę pełnią psy w Policji i do jakich zadań są angażowane. Jak wygląda codzienna praca służb mundurowych. Policjanci demonstrowali umiejętności psów a następnie dzieci mogły pogłaskać posłuszne czworonogi.

O swojej pracy opowiadały również Panie Poicjantki  Wydziału Ruchu Drogowego. Każde dziecko mogło usiąść na policyjnym motocyklu oraz za kierownicą radiowozu.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Policjantami Wydziału Prewencji. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką ich pracy oraz ze sprzętem jakiego używają w swojej codziennej służbie. Dzieci przymierzały kaski i kamizelki ochronne, nagolenniki, ochraniacze na ręce. Miały okazję choć przez chwilę potrzymać tarcze, pałki szturmowe, miotacze gazu, strzelby gładkolufowe, broń palną osobistą (pistolety GLOCK/Walther P99), kajdanki służbowe.

Wycieczka do KWP w Krakowie była dla uczniów doskonałą okazją do poznania  trudnej służby w Policji.

Opracowała : Barbara Pacura


Archiwa