• 0

X festiwal kolęd i pastorałek w naszej szkole!!!

Category : Aktualności , Konkursy

28 stycznia 2011 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek. Był to wyjątkowy, jubileuszowy dzień w historii konkursu, ponieważ odbył się on po raz dziesiąty i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Organizatorami tej wyjątkowej imprezy były panie: Monika Tarsa, Barbara Pacura i Renata Tylek. W półfinale tegorocznego przeglądu wzięło udział 99 uczniów: 67 uczniów z klas 0-3 oraz 32 uczniów z klas 4-6. Jury wysłuchało wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, duetów, trio i jednego kwartetu. Do finału zakwalifikowali się uczniowie obdarzeni niesamowitym talentem wokalnym i artystycznym.
Całą imprezę prowadziła p. Renata Tylek, której pomagały uczennice z klasy 6b Aleksandra D. oraz Gabriela Ch. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Monika Tarsa, p. Brygida Grela, ks. Krzysztof oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Dominik K. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne.
Nad oprawą muzyczną czuwała p. Barbara Pacura, która przygotowała również piękną dekorację.
Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych.
W czasie, gdy obradowało jury wszyscy obejrzeli występ uczniów z klasy 3b pod kierunkiem pani Basi.
Następnie losowane były nagrodzone kupony z gazetki wydawanej pod kierunkiem p. Marty Biernat „Słoneczko Bieżanowa”, w której uczniowie klas młodszych zamieszczają swoje opowiadania, tworzą krzyżówki, quizy, przeprowadzane są różne konkursy.
Rozstrzygnięty został również konkurs „Dzień owocowy” zorganizowany w klasach starszych przez panią Monikę Kasprzyk.
Corocznym zwyczajem jest też wspólne śpiewanie kolęd oraz występ rodziców i nauczycieli. Ten występ najbardziej podoba się uczniom naszej szkoły.
Bardzo ładnie zaprezentowała się również uczennica Karolina L., która zagrała na skrzypcach kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
Na zakończenie pani Monika Tarsa odczytała werdykt jury, a pani wicedyrektor Danuta Osuch wręczała dyplomy i nagrody.

KLASY 1-3

I MIEJSCE
solista z klasy 3a – Dawid P.

II MIEJSCE
duet z klasy 3a – Justyna M. oraz Zuzanna O.
solistka z klasy 3a – Alicja T.
solistka z klasy 3b – Klaudia D.

III MIEJSCE
trio z klasy 3a – Mateusz G., Hubert K. Kamil Krzyżkowski

WYRÓŻNIENIA
duet z klasy 3b – Jacek N., Jakub A.   oraz trio z klasy „0” – Natalia L., Oliwia O., Gabriela M.

KLASY 4-6

I MIEJSCE
solistka z klasy 4b – Karolina L.
solistka z klasy 6a – Natalia P.

II MIEJSCE
solistka z klasy 4b – Karolina S.

III MIEJSCE
duet z klasy 4c – Weronika K., Sara M.

WYRÓŻNIENIA
soliści: Paweł B. z klasy 5b oraz Aleksandra K. z klasy 4a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Organizatorzy: Barbara Pacura, Monika Tarsa, Renata Tylek.
Zdjęcia z Festiwalu wykonała p. Marta Biernat.
Sprawozdanie opracowała Renata Tylek.


Archiwa