• -

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SP 124

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki sportowe.

bieganie

Przez cały rok uczestniczymy w rywalizacji Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywają się zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i grach zespołowych. Nasza szkoła w dotychczasowej klasyfikacji szkół zajmuje wysokie 13 miejsce na 128 sklasyfikowanych szkół podstawowych. W osobnej klasyfikacji chłopców zajmujemy 2 miejsce.

Największe tegoroczne sportowe sukcesy to :

3 miejsce w wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych naszego ucznia Jakuba Pestki warto w tym miejscu wspomnieć, że Kuba zajął 1 miejsce w Krakowie.

6 miejsce w wojewódzkich zawodach w pływaniu w stylu grzbietowym naszego ucznia Jana Łopucha, Janek w zawodach o Mistrzostwo Krakowa był na 3 miejscu podobnie jak w stylu dowolnym inny nasz uczeń Nikodem Bochenek, który w zawodach wojewódzkich zajął 13 miejsce.

Jeśli chodzi o pływanie to wspomnieć w tym miejscu trzeba naszą sztafetę chłopców, która zajęła 4 miejsce w Krakowie i 12 w województwie małopolskim. Chłopcy startowali w składzie: Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Łopuch, Michał Słomak, Kacper Chachlowski, Patryk Jędrzejczyk, Maciej Jakosz, Jacov Kirillovskii, Kajetan Szot.

Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe to największy sukces odniosła nasz sztafeta chłopców podczas sztafetowych biegów przełajowych zdobyła ona tytuł Mistrzów Krakowa i V miejsce w finałach wojewódzkich. Sztafeta biegła w składzie Jakub Pestka, Andrzej Sagan, Wojtek Zając, Dawid Duda, Adrian Wołek, Wiktor Nawrot, Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Grochal.

Teraz czas na nasze osiągnięcia w grach zespołowych:

Nasza drużyna chłopców zdobyła 2 miejsce w Krakowie w rozgrywkach piłki nożnej halowej. Chłopcy grali w składzie: Kasper Burkat, Nikodem Bochenek, Jakub Pestka, Grzegorz Mróz, Jakub Wołkowicz, Adrian Wincencik, Dawid Duda, Patryk Jędrzejczyk, Jakub Basista, Mateusz Krzak, Iacov Kirillovskii.

Nasi chłopcy startowali również w innych grach. W koszykówce, piłce siatkowej i piłce ręcznej rywalizowaliśmy bardzo dzielnie z innymi szkołami. Niestety w tych dyscyplinach odpadliśmy w eliminacjach grupowych nieznacznie przegrywając mecze eliminacyjne.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci za zrozumienie i wszelkie wsparcie oraz pomoc w organizacji transportu na zawody.

Bardzo dziękuję!

WP_20160415_09_58_14_Pro WP_20160415_09_59_50_Pro WP_20160425_12_50_18_Pro

Nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Dzierżak


Archiwa