• -

DZIEŃ DZIECKA KLASY II,,C’’(WYCH.KATARZYNA PTAK)

Category : Aktualności

Uczniowie klasy II,,c’’ Dzień Dziecka spędzili na zajęciach warsztatowych w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND mieszczącym się w Krakowie przy ul. Aleja 29 Listopada 170.

Dzieci skorzystały z oferty edukacyjno-rozrywkowej pt. „Niezwykły Świat Wynalazków” .

Projekt ten składał się z trzech części zajęciowych:

– Prelekcji z wynalazków,

– Zespołowego konstruowania wynalazków,

– Zabawy w strefie interaktywnej.

Podczas prelekcji ,,Mali Odkrywcy’’ zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków takich jak np. samolot, telefon, żaglówka, amortyzatory. Mogły też dowiedzieć się, co to jest ,,patent’’. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały z prowadząca – dzieląc się swoją wiedza i uzupełniając ją.

Następnie na drugą część zajęć uczniowie przeszli do innej sali – piętro niżej, gdzie czekały już na nich stanowiska do zespołowego konstruowania wynalazków. Dzieci zgodnie z instrukcją obrazkową wyświetlaną na monitorze laptopów – skonstruowały katapultę, którą następnie samodzielnie wypróbowały – wypuszczając z niej kulkę do ułożonych w wieżę plastikowych kubeczków. Niektórym nawet udało się  zburzyć wspomnianą wieżę.

W strefie interaktywnej drugoklasiści mogli stoczyć walkę sumo, spróbować być nieukąszonym przez kobrę, przetestować szybkość dzięciołów, kierować pociągami, podrażnić byczka czerwoną płachtą, ułożyć z pomocą robota – kostkę Rubika, pograć w cymbergaja, posterować samochodem terenowym, dźwigiem, postrzelać gole i zrobić wiele, wiele jeszcze innych rzeczy ćwicząc przy tym między innymi orientację przestrzenną i precyzję. A wszystko to za pomocą eksponatów z klocków Lego.

Na koniec tak bardzo udanej zabawy – dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i gadżety z klockiem Lego. Mogły też zakupić sobie np. jakąś figurkę Lego w sklepiku lub coś do przekąszenia w mini bufecie. Dzieci z klasy II ,,c’’ w Dniu Dziecka spędziły więc czas bardzo miło i pracowicie.

Katarzyna Ptak


Archiwa