• -

SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Wojciech Durbas, uczeń klasy 4a, został laureatem ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Torowisko to nie boisko” na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei.

Konkurencja była bardzo duża, a zespół Kolejowego ABC wybrał tylko dziesięciu laureatów konkursu. Wyławiając najlepsze prace brano pod uwagę kryteria, takie jak kreatywne podejście, estetyka wykonania i pomysłowe hasło, a organizatorzy konkursu docenili innowacyjne podejście naszego Młodego Artysty do wykonanego zadania.

A co do powiedzenia na temat swojego sukcesu ma Wojtek?

„Zaczęło się od spotkania z Panią Moniką Tarsą na pierwszym piętrze. Pani zapytała, czy mógłbym namalować plakat na temat bezpieczeństwa na kolei. Zgodziłem się. Gdy wróciłem do domu, od razu zabrałem się do roboty. Najpierw robiłem próbny rysunek, później zacząłem prace na konkurs. Zajęło mi to dwa popołudnia. Kredki, ołówek i strugaczka były w ciągłym ruchu. Gumka oczywiście też. Było to bardzo przyjemne, a zarazem pracochłonne. Oddałem prace Pani.

Po kilkunastu dniach Pani Monika Tarsa powiedziała, że zostałem laureatem i że wybrano tylko dziesięć prac w Polce! Byłem zaskoczony. Każda z Pań bardzo mnie chwaliła. Rodzice oczywiście też”.

W ramach konkursu zespół Kolejowego ABC odwiedził dziesięć wyróżnionych szkół, w tym naszą placówkę w dniu 19 maja 2016 roku i przeprowadził prelekcję dla naszych uczniów, a nasza szkoła uzyskała „Certyfikat za uczestnictwo w konkursie na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei”.

 mgr Barbara Faron


Archiwa