• -

WARSZTATY TEATRALNE ORAZ DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II B

Category : Aktualności

8 czerwca w Dworze Czeczów odbyły się otwarte warsztaty teatralne, podsumowujące całoroczną pracę dzieci pod kierunkiem pani Małgorzaty Karpowicz-Dukat, aktorki współpracującej z Teatrem Groteska. Dla Rodziców uczniowie przygotowali scenkę z bajki „Kopciuszek” i „Śpiącej Królewny”. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego wyboru roli dla siebie, w której czuło się najlepiej. Był Kopciuszek, Śpiąca Królewna, siostrunie, zła wróżka i Śmieszka, król, królewicz, błazny, klauny. Mogły poczuć się prawdziwymi aktorami w pięknych strojach teatralnych na scenie i w blasku świateł. Doskonale poradziły sobie z graną przez siebie postacią, za co otrzymały gromkie brawa.

            W drugiej części przedstawiły montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Były to wzruszające wiersze i piosenki, w których dziękowały Kochanym Rodzicom za miłość i opiekę, jednocześnie przepraszały za kaprysy i wybryki. Po czym wręczyły samodzielnie wykonane prezenty i złożyły życzenia.

Wychowawca Ewa Miłaszewska


Archiwa