• -

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ

Category : Aktualności

14 października klasa III b była na wycieczce w Ogrodzie Doświadczeń mieszczącego się w Krakowie przy ul. Aleja Pokoju 68. To drugie przedsięwzięcie w którym uczestniczyliśmy w ramach 140- lecia istnienia naszej szkoły. Jest to sensoryczny park edukacyjny położony na sześciu hektarach otwartej przestrzeni. Znajduje się tu ponad 60 stanowisk interaktywnych z zakresu akustyki, mechaniki i optyki. To doskonałe miejsce na zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz refleksji nad otaczającą nas naturą i prawami jakie nią rządzą. Mogliśmy zobaczyć zjawisko krzywego zwierciadła, uczestniczyć w latającym złudzeniu, magicznych szkiełkach, peryskopu, składaniu twarzy, dwu lustrach, ukrytych kolorach, grać na kamiennym kamertonie i cymbałach oraz organach rurowych, ksylofonie, trójkątach i wielu, wielu innych. Po przejściu ogrodu wraz z przewodnikiem braliśmy udział w doświadczeniach „Fizyka balonika”. Najbardziej podobało się przejście po plastikowej platformie pod którą znajdowało się pięć napompowanych balonów. Bardzo szybko minął nam czas i zapewne niektórzy z nas tu jeszcze powrócą.

Ewa Miłaszewska


Archiwa