• -

DOBROCZYŃCY – KL.III ,,C’’

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III ,,c’’ bardzo chętnie i z entuzjazmem wzięli udział w Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych na nowotwory – prowadzonej na terenie naszej szkoły podczas trwania Jubileuszu 140 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie.

Dzieci przynosiły pełne torby książek, przyborów szkolnych, zabawek z którymi nie zawsze łatwo im się było rozstać – oraz pieniądze.

W pewnym momencie była tego tak ogromna obfitość, że postanowiłam sfotografować darczyńców z ich darami.

Oczywiście za tym zaangażowaniem dzieci stali ich rodzice, którzy wykazali się wielką hojnością i wielkim sercem. Któż tak dobrze potrafiłby zrozumieć sytuację chorych dzieci i ich rodziców, rodzin – jak nie inni rodzice, którzy nieraz od maleńkości swoich dzieci drżeli o ich zdrowie, a czasami nawet życie?

Pomaganie jest wyrazem troski o drugich, wyrazem współodczuwania sytuacji innych, jest wrażliwością serca, jest piękną umiejętnością dzielenia się z innymi.

Rezygnacja z własnego na rzecz drugiego wcale nie przychodzi dzieciom ,, od tak sobie ‘’ – muszą się tego uczyć, a kogo w tym względzie mają naśladować, jak nie swoich najbliższych.

                                                                                                                        Katarzyna Ptak (wych. klasy III ,,c’’)


Archiwa