• 0

CUDOWNY ŚWIAT BAŚNI

Category : Konkursy

Dom Kultury „Podgórze” zaprosił uczniów klas I-IV do udziału w konkursie wiedzowym ze znajomości baśni i życiorysu Hansa Christiana Andersena. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli w nim udział, do najliczniejszej grupy uczestników konkursu należeli pierwszoklasiści!

Uczniowie klasy I przeczytali następujące baśnie: „Calineczkę”, „Brzydkie kaczątko”, „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Dziewczynkę z zapałkami”.
Wyniki testu:

Uczniowie klas trzecich mieli przeczytać baśnie, które przeczytali pierwszoklasiści oraz: „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Słowik”, „Nowe szaty cesarza”, „Pasterka i kominiarczyk”, „Stokrotka”, „Krzesiwo”, „Latający kufer”, „Choinka”.
Wyniki testu:

Klasy czwarte powinny przeczytać baśnie obowiązujące w klasie trzeciej oraz „Małą syrenkę”, „Dzikie łabędzie”, „Imbryk”, „Królową Śniegu”, a oto wyniki konkursu:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, nagrodzonym gratulujemy!

Opracowanie: Marta Biernat, wychowawca klasy I b


Archiwa