• -

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM AUTOREM SERII KSIĄŻECZEK O KOCIE CUKIERKU

Category : Aktualności

Ciekawą formą promowania czytelnictwa wśród społeczności szkolnej było spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem, które miało miejsce w Dworze Czeczów 15 marca 2017r. Uczniowie klas I – III mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu, którego celem było nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży. Waldemar Cichoń jest autorem cyklu książek, przezabawnych opowieści o niesfornym kocie Cukierku. Wraz z maskotką, symbolizującą bohatera swoich książek,  wprowadził dzieci w fantastyczny świat kocich przygód. Opowiadał o swojej twórczości i  czytał fragmenty swoich książek. Uczniowie klas trzecich przygotowali pytania do autora, które dotyczyły wykształcenia, pomysłów na książeczki i życia codziennego kota Cukierka.  Pan Cichoń chętnie na nie odpowiadał. Po spotkaniu można było otrzymać dedykację, autograf.
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą. Dla uczniów osobisty kontakt z pisarzem bez wątpienia był miłym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy p. Magdalenie Piędel za przygotowanie i organizację spotkania autorskiego.

Opracowanie i zdjęcia:

Marta Biernat


Archiwa