• -

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY III,,C”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III,,c” w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. Małgorzatę Karpowicz-Dukat (aktorkę związaną z Teatrem Groteska).

Warsztaty odbywały się w sali balowej Dworu Czeczów, gdzie istnieje podwyższenie sceniczne na którym dzieci mogły szlifować swoje umiejętności aktora teatralnego.

W bieżącym roku szkolnym dzieci nadal ćwiczyły granie w maskach teatralnych, miały możliwość nauczenia się pracy z rekwizytem, brały udział w castingach do roli postaci bajkowej, poznały wspaniały, widowiskowy teatr formy, uczyły się ,,tańca do kogoś” – trudnej sztuki wybierania sobie osoby – ,,lustra”, której podczas tańca należy przez cały czas patrzeć prosto w oczy.

Podczas zajęć teatralnych uczniom bardzo często towarzyszyła ilustracja muzyczna, będąca dopełnieniem kreacji aktorskiej.

Dzieci mogły korzystać z barwnych, ciekawych strojów – kostiumów teatralnych.

W tym roku szkolnym nadal ćwiczyły ,,nie bycie prywatnymi” na scenie, skupienie, rozwijały umiejętność utrzymywania przez dłuższy czas kontaktu wzrokowego z wybraną osobą.

Trzecioklasiści bogacili swoje słownictwo o terminologię teatralną: rekwizyt, obsada, casting, dubler, ruch sceniczny, intuicja aktorska, taniec formy.

Mieli też możliwość ćwiczenia swojej pamięci poprzez zapamiętywanie kwestii do wypowiedzenia, a także gestów i ruchów do wykonania w odpowiedniej, ustalonej wcześniej chwili.

Przed dziećmi zostały jeszcze ostatnie zajęcia – próba przed prezentacją dla rodziców i prezentacja.

Pani Małgorzacie dziękujemy serdecznie za tak szalenie ubogacające nas zajęcia i gratulujemy doskonałej formy i treści zajęć oraz umiejętności pracy z dziećmi.

                                                                                                       mgr Katarzyna Ptak


Archiwa