• -

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017 ”

Category : Aktualności

Mały Samorząd zaprosił uczniów klas 0 – III do udziału w 24. edycji akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – polska 2017 ”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce ”. Głównymi celami tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Akcja ta odbyła się w piątek 15.09.2017 roku.  W tym dniu dzieci z klas młodszych porzadkowały najbliższe otoczenie naszej szkoły.  Zbierały śmieci ,które znalazły na szkolnym podwórku , odpowiednio segregując oddzielnie do poszczególnych worków ( papier, szkło, metal ). Sadziły  zakupione przez rodziców wrzosy w ogródku . Ponieważ pogoda w ostatnim tygodniu była zbyt deszczowa nie można było wykonać innych prac w ogrodzie szkolnym . Mamy nadzieję , że nastanie jeszcze „złota polska jesień ”i będzimy mogli w ciepłe październikowe dni uporządkować nasze wspólne miejsce do zabawy, jakim jest szkolny ogród.

Dziękuję wszystkim uczniom i wychowawcom , którzy wzięli udział w tej akcji .

Opiekun MS : Jadwiga Puto


Archiwa