• -

UDZIAŁ KLAS TRZECICH W KONCERCIE PT. „JESIENNE OPOWIEŚCI” W MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH W WIELICZCE

Category : Aktualności

W pierwszym semestrze uczniowie klas trzecich uczestniczą w cyklu koncertów muzycznych organizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich we współpracy z Filharmonią Krakowską. Dzieci mają możliwość wysłuchać muzyki znanych kompozytorów na instrumentach muzycznych w pięknych wnętrzach, poznać instrumenty muzyczne i muzyczne formy. Dzięki takim zajęciom edukacyjnym mogą rozwijać zainteresowania, wzbogacać wyobraźnię i wiedzę muzyczną oraz wspólnie uczyć się odbioru muzyki klasycznej.

Bardzo dziękujemy pani Iwonie Pich, która zaproponowała nam udział w tym przedsięwzięciu muzycznym i pomogła w organizacji.

Uczniowie klasy 3a opisali swoje wrażenia po koncercie.  Dzieci zapamiętały mnóstwo cennych informacji. Wszystkim koncert bardzo się podobał.

Oto kilka z nich:

Koncert dotyczył muzyki jesiennej. Poznaliśmy instrumenty muzyczne: obój, fagot i fortepian. Obój jest duży i ciężki. Pan grał na nim „Lot trzmiela”. Dowiedzieliśmy się, że trzech wykonawców to trio, dwóch- duet, a jeden-solo. Pani czytała wiersz o jesieni i opowiadała o kompozytorach. Najbardziej podobał mi się „Deszcz w ogródku” zagrany na fortepianie.

                                                                                                                             Kamil

W poniedziałek ja i moja klasa byliśmy na koncercie w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Muzycy grali solo, w duecie i trio na fagocie, oboju i fortepianie. Tematem koncertu były  „Jesienne opowieści”. Usłyszeliśmy utwory takie jak: „Lot trzmiela”, „Taniec wesołych koni”. Była to muzyka klasyczna. Pani powiedziała, żeby zamknąć oczy bo wtedy będziemy mogli wyobrazić sobie jak spadają krople deszczu. To była bardzo fajna lekcja muzyki. Na pewno jeszcze kiedyś pójdę na podobny koncert.

 Kacper

Wczoraj 23 października byliśmy na koncercie w Muzeum Żup Krakowskich. Był to koncert instrumentalny w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Występował zespół muzyczny składający się z trzech muzyków, tak zwane trio. Pani grała na fortepianie, a dwaj pozostali panowie na oboju i fagocie. Mieliśmy okazję wysłuchać różne miniatury muzyczne czyli skrócone formy większego dzieła. Jedną z takich miniatur była polka „Tańczące koniki” z repertuaru Lucjana Jedlicza. Usłyszeliśmy również słynny „Lot trzmiela” rosyjskiego kompozytora Nikołaja Rimskiego- Korsakowa. Na koncercie w muzeum pojawił się też wiersz „Dzień w kolorze śliwkowym” polskiego poety, kompozytora, pianisty i artysty Piwnicy pod Baranami Leszka Długosza. Cały koncert był bardzo interesujący. Chętnie pojadę na kolejny.                                                           

Wiktoria

 W poniedziałek byliśmy na koncercie. Koncert odbył się w Wieliczce w Zamku Żupnym. Zajęcia muzyczne były prowadzone przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. Tematem koncertu były  „Jesienne opowieści”. Muzyka opowiadała o zwierzętach, owadach i pogodzie. W koncercie brało udział trzech muzyków i pani prowadząca. Grali oni takich instrumentach jak: fortepian, obój, fagot. Był to bardzo ciekawy edukacyjny koncert. Bardzo mi się podobało! Na pewno tam wrócę!

 Piotr

 23 października odbył się koncert „Jesienne opowieści” w Muzeum Żup Krakowskich” w Wieliczce. Był to koncert edukacyjny dla dzieci. Muzyka opowiadała o zwierzętach, owadach i pogodzie. Muzycy grali na fagocie, oboju i fortepianie. Pokazywali budowę instrumentów. Pani czytała wiersz. Bardzo lubię muzykę. Sama gram na pianinie, dlatego koncert podobał mi się.

Emilka

                                                               Opracowanie artykułu Renata Tylek- Bebej


Archiwa