• -

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE

Category : Aktualności

Program obchodów 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości  dla klas O – III przedstawiał się następująco :

8.11.2017 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Poranku z Pieśnią Patriotyczną , który rozpoczęto od zaśpiewania hymnu narodowego. W pierwszej części spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną , którą przygotowała p. Katarzyna Ptak.  Dzięki prezentacji uczniowie utrwalili swoje wiadomości o symbolach i świętach narodowych . Następnie rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek o naszej ojczyźnie.  Wśród pieśni nie zabrakło takich utworów , jak :”Pierwsza brygada ”, „Przybyli ułani ”, „Rota ”, „Jestem Polką i Polakiem ”, „Moja Ojczyzna ”. Osobą odpowiedzialną za oprawę muzyczną była p. Barbara Pacura.

W ostatniej części uroczystości szkolnej było rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Mały Samorząd . Zadaniem uczestników  konkursu było wykonanie kotylionu na Narodowe Święto Niepodległości. Wszystkie kotyliony zostały wyeksponowane na wystawie i były piękną dekoracją szkoły. Nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie , którzy własnoręcznie wykonali niepodległościowy kotylion.

Wydarzeniami towarzyszącymi obchodom Narodowego Święta Niepodległości były :

  • udział uczniów z naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Historia w kawałku – Józef Piłsudski ”,którego organizatorem była SP Nr 149 w Krakowie ,
  • udział uczniów klas młodszych w konkursie poezji patriotycznej , którego organizatorem był KDK „Eden ”,
  • odwiedzenie miejsca Pamięci Narodowej – pomnik orła w centrum Bieżanowa – oddania hołdu poległym mieszkańcom Bieżanowa w czasie I i II wojny światowej – złożenie kwiatów , zapalenie zniczy .
  • W salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych pojawiły się piękne dekoracje w barwach narodowych. Czuło się atmosferę radosnego Święta Narodowego .

 Takie uroczystości szkolne są okazją do kształtowania wśród najmłodszych uczniów postaw patriotycznych i poczucia dumy z tego , że jesteśmy Polakami i mieszkamy w wolnej Polsce.

              Koordynator obchodów : opiekun Małego Samorządu : Jadwiga Puto


Archiwa