• -

KLASA I B NA WARSZTATACH KULINARNYCH

Category : Aktualności

Klub Kuźnia w Nowej Hucie zaprosił dzieci z klas I-III krakowskich szkół podstawowych na Warsztaty edukacyjne, propagujące zdrowe żywienie w ramach kampanii ZDROWE ŻYWIENIE to MĄDRE MYŚLENIE

pt.: 

MĄDRY CZŁOWIEK, ZDROWO JE.

            Warsztaty organizowane są przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z portalem Ekorodzice.pl dzięki wsparciu Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

 Uczniowie klasy I b skorzystali z zaproszenia i 14 listopada wzięli udział w ciekawej prelekcji oraz warsztatach w których poznali co to jest jedzenie i czemu ono służy, jaki jest związek między tym, jak się czują, ile mają energii, a tym co jedzą, rozróżniać, które pokarmy są zdrowe, a które nie oraz jak poznać żywność przetworzoną i słodzoną. Tworzyły piramidę zdrowego odżywiania, rozwiązywali zagadki kosztując różnych produktów.  Nauczyły się również wyboru alternatywnych przekąsek oraz tworzyły zdrowe i kolorowe kanapki na których powstały piękne biedronki i pszczółki. Chętnie smakowały własnoręcznie robionych łakoci lub też przywiozły jako poczęstunek dla swoich Rodziców. Ważną maksymą warsztatów było „Jesteś tym, co jesz”, a więc warto sięgać po owoce i warzywa, napić się wody i soku oraz uprawiać sport, by mieć energię na zabawę z przyjaciółmi i na naukę w szkole.

Warsztaty kończą się międzyszkolnym Quizem wiedzy o zdrowym żywieniu 15 grudnia. Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli z klasy.

                                        Ewa Miłaszewska


Archiwa