• -

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

23 listopada 2017 r. uczniowie klasy 1 a wzięli udział w pogadance na temat zdrowego odżywiania. Poznali produkty, które zawierają naturalne witaminy, rozróżniali owoce i warzywa, obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez wychowawcę klasy dotyczącą zdrowego trybu życia i odżywiania. Uczniowie już wiedzą jak ważny jest sen, ćwiczenia fizyczne, że  śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Następnie uczniowie przystąpili do samodzielnego przygotowania II śniadania.Stoły uginały się od pysznych i zdrowych produktów. Oprócz typowych, świeżych kanapek z sałatą, papryką, pomidoerm oraz wędliną, pojawiły się również owocowe sałatki. Prawie jak z kulinarnego programu telewizyjnego! Po prezentacji swoich wspaniałych potraw uczniowie przystąpili do wspólnej degustacji.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pysznych i zdrowych produktów.

Opracowanie artykułu : Barbara Pacura


Archiwa