• -

ŚWIĘTO PATRONKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE

Category : Aktualności

Dnia 7 listopada 2017 roku  minęła 150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej – Curie –  patronki naszej szkoły . Z tej  okazji  Mały Samorząd zorganizował w dniach  20 – 24 listopada obchody Święta Patronki Szkoły .

Przygotowana została   wystawka poświęcona   polskiej uczonej . Na lekcjach muzyki uczniowie  śpiewali hymn naszej szkoły . Słowa  hymnu mówią o tym , aby każdy uczeń pilnie i wytrwale zdobywał wiedzę , którą będzie mógł w przyszłości spożytkować dla innych ludzi , jak to czyniła Maria Skłodowska – Curie. Mali artyści z klasy II a  wykonali portrety patronki , będące dekoracją  korytarza szkolnego . W klasach przygotowane zostały  okolicznościowe gazetki dotyczące noblistki. Na zajęciach dzieci z klas młodszych zdobywały wiedzę o naszej patronce  . Każdy uczeń Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie wie kim była Maria Skłodowska – Curie i czego dokonała dla dobra ludzkości polska uczona .Jesteśmy dumni ,że nasza szkoła nosi imię dwukrotnej noblistki .

                                 Opiekun Małego Samorządu : Jadwiga Puto


Archiwa