• -

TRZECIA EDYCJA FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW

Category : Aktualności

   Dnia 17 listopada 2017 roku trzy uczennice naszej szkoły – Natalia Carowicz z klasy 6c, Natalia Śliwiak oraz Aleksandra Woźniak, obie z klasy 7a, uczestniczyły w trzeciej już edycji Festiwalu Młodych Talentów organizowanego przez Dom Pracy Twórczej „Wielopole, Wielopole” im. Tadeusza Kantora we współpracy z Radą Dzielnicy XII oraz parafią pw. Najświętszej  Rodziny.

   Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w wydarzeniu kulturalnym, które wśród uczniów szkół działających na terenie Dzielnicy XII promuje kulturę kresową, a konkretnie twórczość autorów wywodzących się z Kresów Wschodnich lub powiązanych dziejowo z dawnymi wschodnimi ziemiami Rzeczypospolitej. W tej edycji działania twórcze uczniów koncentrowały się wokół twórczości Leopolda Staffa, Ignacego Krasickiego i Gabrieli Zapolskiej.

   Dziewczyny, przygotowywane przez panią Mariolę Michalską, pięknie zaprezentowały trzy wiesze Leopolda Staffa i otrzymały wyróżnienie za współpracę i zborność występu.
Nagrodą za udział w Festiwalu były dyplomy, zbiory nowel zmarłej i pochowanej we Lwowie Marii Konopnickiej (autorki jednej z naszych pieśni ojczystych – Roty traktowanej jako hymn narodowy), a także piękny album poświęcony Kresom, który dziewczyny postanowiły przekazać naszej bibliotece szkolnej.

Gratulujemy i dziękujemy za piękny gest.

mgr Mariola Michalska


Archiwa