• -

ANDRZEJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie.

W środę 29 listopada w klasie 3a odbyły się andrzejkowe wróżby. Dzień wcześniej dzieci zostały podzielone na grupy. Należało wspólnie przygotować wróżby, przydzielić zadania. Każda grupa miała inne wróżby.

Na początki dzieci dowiedziały się o tradycji wróżenia w wieczór andrzejkowy, poznały dawne wróżby. Potem każda grupa zapraszała do siebie pozostałe dzieci do udziału w przygotowanych wróżbach. Były kubeczki, magiczne liczby, łódeczki, losy, układanie butów, pływające jabłko, serca z imionami, i niespodzianki. Dziewczynki poprzebierały się we wróżki, koty i czarownice.

Były też tańce i wesoła zabawa. Dzieci świetnie się bawiły i zapewne ten dzień w szkole na długo zapadnie im w pamięci.

                                                                                  Renata Tylek- Bebej


Archiwa