• -

PILOTAŻOWE BADANIA PULMONOLOGICZNE

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w pilotażowych badaniach  pulmonologicznych. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa realizuje projekt pilotażowy pt. „ Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”. Badania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej UMK „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”.

Pierwsza część badań odbyła się 27 listopada, a zostało ono poprzedzone krótką pogadanką o smogu (co to jest smog, skąd się bierze, jak zapobiegać itp.), którą przeprowadziła lekarka pediatra. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu i bez obaw wzięły udział w badaniach. Następne odbędzie się w maju lub czerwcu.

Więcej informacji na stronie http://www.zeromski-szpital.pl/?pilotazowe-badania-w-szkolach,398

                                                                                  Renata Tylek- Bebej


Archiwa