• -

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASACH: I ,,A”, I ,,B” , I ,,C” , II ,,A” , III ,,A” I III ,,B”

Category : Aktualności

Szanowny Święty Mikołaj uczniów klas wymienionych w tytule odnalazł w szkole uczesniczących w zajęciach…

We wszystkich klasach wizyta tego bardzo oczekiwanego Gościa przebiegała podobnie.

A jak to było z perspektywy klasy I ,,c”? Otóż …

6 grudnia ok.godz.10.00 rozległo się głośne pukanie do drzwi naszej sali. Jesteśmy bardzo gościnni, więc odpowiedzieliśmy: ,,Zapraszamy serdecznie”. Okazało się, że to Święty Mikołaj zdecydował się do nas zajrzeć, by zapytać ,,Czy w tej klasie dzieci są grzeczne?”. Zdecydowałam, że sami uczniowie odpowiedzą za siebie. Okazało się, że wszystkie dzieci w klasie I,,c” są bardzo grzeczne w związku z czym Nasz Szanowny Gość pozostał z nami jeszcze przez jakiś czas. Dzieci dowiedziały się od Niego skąd pochodzi Święty Mikołaj. Najpierw próbowały zgadywać.,, Stawiały na” – ,,Biegun Północny”. Odpowiedź Naszego Gościa zaskoczyła większość dzieci. Usłyszały bowiem, że Święty Mikołaj jest z Nieba. Biskup Mikołaj, który został Świętym żył na przełomie III i IV wieku. Pomagał ubogim. Podczas rozmowy z Naszym Gościem dzieci poznały też nazwy elementów stroju i laski biskupa: ornat, mitrę i pastorał. Po tym wstępnym dialogu z uczniami – Święty Mikołaj przystąpił do tego, na co dzieci najbardziej czekały, czyli do rozdawania prezentów. Zanim jednak każde z nich otrzymało podarek – miało za zadanie – pocałować brodę Świętego Mikołaja. Na koniec słodki upominek otrzymał też Pan Dyrektor, który akurat gościł w naszej klasie i Pani Kasia. Trudno nam było rozstać się ze świetnym Świętym Mikołajem, bo czekaliśmy na Niego cały rok i znów będziemy musieli tak długo czekać na kolejne przybycie tego Wyjątkowego Gościa.

Dziękujemy Święty Mikołaju, że nas odwiedziłeś

i że zawsze dajesz nam szansę na poprawę naszego zachowania

– nigdy się na nas nie gniewasz.

 

mgr Katarzyna Ptak


Archiwa