• -

KLASA I ,,C” NA WARSZTATACH TEATRALNYCH – 27 LISTOPAD 2017R.

Category : Aktualności

Uczniowie klasy I ,,c” podczas listopadowych warsztatów teatralnych po raz pierwszy zetknęli się z kukiełkami. Praca aktora teatralnego z kukiełką wymaga siły – tężyzny fizycznej, gdyż kukiełki są dość duże i wcale nie takie lekkie, o czym dzieci same przekonały się na opisywanych zajęciach. Kukiełka musi też być na pierwszym miejscu podczas przedstawienia, a animujący ją aktor nie może swoim zachowaniem odwracać od niej uwagi widzów. Dzieci nauczyły się, że powinny robić zwrot w kierunku, gdzie zwraca się kukiełka, patrzeć tam, gdzie ona patrzy. Poza tym do animacji kukiełek często jest potrzebny cały zespół aktorów składający się np. z 3 osób. Wtedy aktorzy muszą ściśle współpracować ze sobą, by kukiełka wykonywała zadania, jakie przed nią stawia reżyser, a nie poruszała się chaotycznie i nieskładnie. Dzieci, które animowały taką kukiełkę wiedzą już, że to wcale nie jest łatwe i wymaga dużej koncentracji. Jak zwykle były to zajęcia pełne radości, chociaż grający musieli zachować ścisłą powagę 😉

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia :


Archiwa