• -

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA NIEPOŁOMOCE

Category : Aktualności

W dniu 14 października 2011 roku uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Niepołomice. Tuż obok siedziby Nadleśnictwa powstała Izba Leśna, którą zwiedzaliśmy w czasie wycieczki. Obejrzeliśmy film o zwierzętach i roślinach Puszczy Niepołomickiej. Zobaczyliśmy wystawę, na której zgromadzono zwierzęta, które są mieszkańcami lasu. Przygotowana ekspozycja oraz technika audio-wizualna pozwoliła drugoklasistom zrozumieć procesy zachodzące w środowisku leśnym oraz powiązaniu między gatunkami roślin i zwierząt występujących w Puszczy Niepołomickiej. Po prelekcji wybraliśmy się „w teren”, aby podejrzeć jakie zmiany zachodzą jesienią w lesie. Ta część wycieczki stanowiła główną atrakcję wśród uczestników. Nieco zmarznięci wróciliśmy do szkoły, aby plastycznie przedstawić wrażenia z wyjazdu za miasto.

mgr Marta Biernat


Archiwa