• -

DNI OTWARTE…

Category : Aktualności

… DLA RODZICÓW UCZNIÓW

PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH ORAZ KLASY ,,ZEROWEJ”

16.03.2018r.

ODWIEDZINY NASZEJ SZKOŁY PRZEZ

ZERÓWKOWICZÓW Z PRZEDSZKOLA NR 135

W DNIU 22.03.2018r.

admin-ajax

16 marca 2018r. w godz.17.00 do 19.00 w progi budynku szkoły przy ul.Sucharskiego 38 tłumnie wkroczyli nasi serdecznie zaproszeni goście : Rodzice z Dziećmi – przyszłymi potencjalnymi uczniami klas pierwszych oraz klasy ,,0” naszej szkoły.

Dorośli i dzieci mogli zapoznać się z rozkładem i wyposażeniem sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, pomieszczenia świetlicy, jadalni oraz biblioteki.

Na rodzące się pytania Dzieci i Dorosłych podczas ,,zwiedzania” odpowiadali obecni podczas tego wydarzenia : p. Dyrektor Szkoły, p.Pedagog, zgromadzeni Wychowawcy klas 0 – 3, Wychowawcy świetlicy szkolnej, jak również Pracownicy Obsługi.

Niektórzy Rodzice – byli uczniowie naszej szkoły – przyprowadzając swoje pociechy jako przyszłych kolejnych wychowanków – podziwiali jak wielki postęp w warunkach szkoły dokonał się przez tych kilkanaście lat odkąd sami tu uczęszczali.

Szczególną uwagę zwrócili na przyjemne kolory sal, dekoracje oraz wyposażenie sal lekcyjnych w tablice interaktywne, projektory, laptopy na biurkach nauczycieli.

Zwieńczeniem DNI OTWARTYCH było wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej o szkole przygotowanej przez panie : Barbarę Pacurę, Renatę Tylek i Katarzynę Ptak.

Na podstawie prezentacji Rodzice i Dzieci mogli poznać między innymi – różnorodność form zajęć prowadzonych z uczniami, ciekawą realizację zajęć wychowania fizycznego, programy edukacyjne wdrażane w naszej szkole, bogactwo ,,wydarzeń szkolnych”, wyjść, wycieczek, wyjazdów na ,,zielone szkoły”, rodzaje bezpłatnych zajęć dodatkowych, jak i zajęć płatnych dostępnych dla uczniów w dogodnych godzinach.

Prezentacja była szeroko omawiana i komentowana przez obecnych Wychowawców, którzy starali się jak najlepiej przybliżyć gościom codzienne życie szkoły.

Na koniec Rodzice przyszłych pierwszaków i zerówkowiczów byli informowani o zebraniu z Dyrekcją i Wychowawcami przyszłych klas,, I ”

i klasy ,,0”, które będzie specjalnie dla nich zorganizowane celem poznania Wychowawców, omówienia wszystkich najważniejszych spraw.

Natomiast 22.03.2018r. – naszą szkołę odwiedziły grupy przedszkolne

z Samorządowego Przedszkola nr 135 im. Księcia Kraka, mieszczącego się w Krakowie, przy ul.J. Stępnia 1.

Przedszkolaki oprócz zapoznania się z budynkiem szkoły, salami, paniami wychowawczyniami, mogły wziąć udział w wesołej zabawie integracyjnej z tańcami, posłuchać baśni H.Ch.Andersena czytaniej im przez pierwszaków, pobawić się kolorową układanką, a tym samym stworzyć piękne statki, motylki, kwiatuszki itp.

Dni otwarte dla chętnych Rodziców i Dzieci już za nami, a od września będą już zawsze otwarte dla tych Dzieci i ich Rodziców, którzy staną się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.

Zdjęcia z plakatem informującym o dniach otwartych:

mgr Katarzyna Ptak


Archiwa