• -

LOKALNI PATRIOCI NAGRODZENI

Category : Konkursy

Święto Niepodległości już za nami, ale warto jeszcze raz zatrzymać się na tym, jak ten dzień przeżywały dzieci i młodzież z Bieżanowa. Jak się okazuje młode pokolenie nie zapomina o swojej ojczyźnie. Uczestnicy konkursu poezji patriotycznej wykazali się dużym poczuciem świadomości narodowej i niemałą odwagą. Jakub Godula, Zuzanna Godula i Agnieszka Wiśniewska zostali zwycięzcami tegoż konkursu, który zorganizowała pani Anna Leszczyńska-Lenda, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Krakowie-Bieżanowie. Konkurs odbył się w dniu w dniu 9 listopada 2011 roku w Katolickim Domu Kultury EDEN.

Konkurencja była silna, bo w szranki stanęło kilkunastu uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

W kategorii uczniów klas I-III:

I miejsce: Jakub Godula, uczeń klasy III b

II miejsce: Nikola Dąbrowska, uczennica klasy I a

III miejsce: Aleksandra Michalik, uczennica klasy I a

III miejsce: Filip Gastoł, uczeń klasy II b

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Zuzanna Godula, uczennica klasy V c

I miejsce: Agnieszka Wiśniewska, uczennica klasy V a

II miejsce: Anna Lewińska, uczennica klasy VI b

III miejsce: Karolina Sąsiadek, uczennica klasy V a

III miejsce: Aleksandra Wiśniewska, uczennica klasy V a

W kategorii gimnazjum:

wyróżnienia: Katarzyna Michałek oraz Klaudia Żak.

Uczestnicy konkursu byli oceniani przez jury w składzie: Marta Biernat, Barbara Kumon, Anna Leszczyńska-Lenda.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: książki, płyty CD, materiały plastyczne. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów pierwszych miejsc była recytacja wierszy przy Pomniku Pod Orłem w dniu 11 listopada w czasie obchodów Święta Niepodległości.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałych recytacji, szczególne podziękowania kieruję do organizatorki konkursu pani Anny Leszczyńskiej-Lendy oraz koleżanek-nauczycielek, które swoją pracą służą dzieciom, a także zachęcają do uczestnictwa w kulturze. W tym roku uczestnicy konkursu byli przygotowani przez: Katarzynę Ptak, Barbarę Kumon, Lidię Salawę, Renatę Tylek, Martę Biernat, Ewę Miłaszewską, Barbarę Czarnecką.

mgr Marta Biernat


Archiwa