• -

WARSZTATY CERAMICZNE I KONKURS „NIE TYLKO GARNKI Z GLINY LEPIĄ”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy drugiej „b” wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Dworze Czeczów prowadzonych przez panią Łucję Korzec. Projekty glinianych wyrobów przygotowane zostały w domu. Na warsztatach powstały formy przestrzenne: koty, świnka, lew, zajączki, biedronka, szczurek, nabądź, ślimak, wianuszki z roślinnymi motywami, ramki, korale. W czasie trwania zajęć uczniowie zapoznali się z różnymi technikami kształtowania gliny, pomalowali przedmioty, a pani Łucja wypaliła je w piecu i poszkliwiła nam te cudeńka. Prace wysłaliśmy na konkurs „Nie tylko garnki z gliny lepią”, którego organizatorem był Osiedlowy Klub Kultury Soboniowice, jednostka organizacyjna Domu Kultury PODGÓRZE.

Prace uczniów zostały docenione przez jury, laureatami konkursu zostali: Szymon Gwizdowski (III miejsce) i Andrzej Jakosz (wyróżnienie). Wręczenie nagród miało miejsce 24 listopada 2011 r. w Osiedlowym Klubie Soboniowice. Poprzez udział w ceramicznych warsztatach i konkursie rozbudziliśmy wrażliwość artystyczną i nasz zapał twórczy.

Marta Biernat,

wychowawca klasy II b


Archiwa