• -

WYCIECZKA W ROGATYM RANCZO

Category : Aktualności

     18 października klasy pierwsze oraz „zerówka” naszej szkoły były na wycieczce w Rogatym Ranczo. To agroturystyczne gospodarstwo znajduje się nieopodal zabierzowskiego lasu, pod Krakowem, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.Jego charakter i klimat jest ściśle związany z działającym tu Mini-Zoo, w którym żyją m. in. gęsi nilowe, kozy domowe, baran kameruński, kozły, świnie wietnamskie, kucyki, kury i koguty.
Ogromną atrakcją była wioska indiańska, gdzie dzieci mogły się ubrać w stroje indiańskie z namalowanymi barwami plemiennymi na buziach i zmagać się na torze przeszkód z próbami godnymi prawdziwego Indianina:
– rzut lasso
– ujeżdżanie drewnianego mustanga
– strzelanie z łuku
– opowieść o życiu Indian
– warsztaty manualne – tworzenie amuletu w typowym Tipi.
Na łonie natury wśród szelestu leśnego życia, śpiewu ptaków można było poczuć się jak na prawdziwej prerii. Pod czujnym okiem animatorów mogli zabawić się na zjeżdżalniach i huśtawkach oraz odbyć fantastyczną podróż autobusem po dzikim zachodzie.

Opracowała Ewa Miłaszewska


Archiwa