• -

WYJŚCIE KLASY 5B DO MUZEUM PODGÓRZA

Category : Aktualności

W dniu 12 czerwca klasa 5b obejrzała wystawę pt. „Miasto pod kopcem Kraka” w Muzeum Podgórza. Uczniowie zapoznali się w sposób chronologiczno – tematyczny z dziejami Podgórza oraz terenu, na którym ukształtowało się miasto, od czasów najdawniejszych, legendarnych, aż po współczesność. Zwiedzając kolejne sale poznali najważniejsze postacie, które tworzyły kulturowy dorobek Podgórza, jego samorządność i tożsamość miejsca. W każdej sali czekały dla zwiedzających: interaktywne zabawy, zagadki, miejsca niezwykłe, w których dzieci mogły poznać różne, nieraz zaskakujące, aspekty historii i tradycji miasta. Następnie wyruszyli na teren byłego obozu koncentracyjnego Płaszów. Na jego miejscu widnieje kilka pomników, upamiętniających cierpienie Żydów i Polaków w czasie II wojny światowej.

mgr Anna Motyka i mgr Jarosław Dzierżak


Archiwa