• -

WYJAZD KLASY 3A DO PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ„WIOSKI ŚWIATA”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 3a wybrali się 13 czerwca na wycieczkę połączoną z warsztatami. Podczas warsztatów odkrywali kulturę Indian, poznawali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole oraz wybrane rytuały. Oprócz wiedzy młodzi podróżnicy zdobywali liczne sprawności. Podzieleni na cztery plemiona ścigali się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Wspólna zabawa prowadziła dzieci do jedności i współodpowiedzialności za członków plemienia. Wszystko to dzięki wycieczce do „Ameryki Północnej” w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej. Zmagania dzieci uwiecznione zostały na zdjęciach.

Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej to pierwszy w Polsce, innowacyjny projekt, stworzony z myślą o wszechstronnej edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży.
Na obszarze obejmującym prawie 3 ha, wokół wielkoformatowej mapy świata, można zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli miejsca, których mieszkańcy znaleźli się na marginesie życia społecznego. Interaktywne zwiedzanie oraz bogaty program warsztatów edukacyjnych pozwalają w sposób innowacyjny poznawać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata. Misją Wiosek Świata jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych występujących na świecie: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji oraz poznanie wzajemnych zależności istniejących pomiędzy różnymi częściami świata.

Więcej o „Wioskach Świata” na stronie: http://wioskiswiata.org/o-nas/

Opracowanie artykułu i zdjęcia:  Renata Tylek-Bebej


Archiwa