• -

MIKOŁAJKI KLAS TRZECICH

Category : Aktualności

Klasy : III a i III b w tym roku: 2011-stym  szukały Mikołaja „pod ziemią” i w tym celu zjechały windą do Kopalni Soli w Bochni.

Spotkanie z Mikołajem poprzedziła zabawa z sympatyczną Krysią – Kabrysią, konkursy na „najpiękniejszy taniec” oraz na „znawcę bajkowego światka”.

    W przedstawieniu teatralnym okazało się, że z tej „Krysi – Kabrysi”, to niezłe „ziółko”, bo sprzątać nie lubi, a tylko psoty jej w głowie. Jednak szybko zdała sobie sprawę             z tego, że takie postępowanie nie popłaca. Dziewczynka zniechęciła do siebie wszystkich i nie miał jej kto pomóc, gdy tego potrzebowała. Wtedy dzięki Skrzatowi, który wyciągnął do niej pomocną dłoń – dał jej szansę na poprawę – zrozumiała, że powinna się zmienić. Krysia- Kabrysia lubiła też wesołe piosenki, więc można było sobie z nią pośpiewać.

Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone na spotkanie z Mikołajem. Najpierw jednak przywitał je diabeł, który jak zwykle ogonem trochę „pozamiatał”, narobił zamieszania         i zamętu, a nawet chciał Panie wychowawczynie porwać z sobą do piekiełka. Na szczęście dzieci dzielnie broniły swoich Pań. Okazało się, że orszak Mikołaja tworzyły też słodkie aniołki. Dzieci otrzymały wyczekiwane podarunki a następnie pozowały do zdjęcia z Drogim Dziadkiem. Po spotkaniu z Mikołajem klasy trzecie zostały zaproszone na poczęstunek .

Kolejną atrakcję stanowił „Kącik plastyczny”, gdzie dzieci mogły popuścić „wodze wyobraźni”, by stworzyć jakąś pracę plastyczną, jak również zostać ozdobione jakimś malunkiem na twarzy, a nawet na ręce.

Tak przygotowani wszyscy udali się na prawdziwą dyskotekę, gdzie można było potańczyć, a nawet wziąć udział w zabawie „karaoke”. Przy „dyskotece” można też było nabyć pamiątki, co dzieci chętnie uczyniły.

Czas w kopalni w Bochni minął klasom trzecim zdecydowanie za szybko i chętnie by tam jeszcze trochę chociaż zostały. Niestety musieliśmy już wracać „na ziemię”, gdzie czekali na nas nasi Bliscy i inne nasze codzienne sprawy.

                                                       Katarzyna Ptak


Archiwa