• -

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Category : Aktualności

11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa, pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. W setną rocznicę odzyskania niepodległości zwracamy wdzięczne myśli ku naszym dziadkom i pradziadkom, którym zawdzięczamy naszą wolność. Z ich patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska.

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas 0-III poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Scenariusz pt. „W drodze do wolności” przygotowały klasy trzecie wraz ze swoimi wychowawczyniami. Uczniowie przeprowadzili nas od czasów zaborów poprzez powstania narodowe, I wojnę światową, aż do 11 listopada 1918r, kiedy to Polska powróciła na mapę Europy. Całości akademii dopełniły pieśni patriotyczne w wykonaniu trzecioklasistów.

Własnoręcznie wykonane kotyliony i flagi oraz dekoracja w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Po akademii uczniowie klas 0-VIII zgromadzili się na boisku szkolnym o dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie poczuli dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie klas młodszych naszej szkoły zostali poczęstowani obwarzankami krakowskimi, które ufundowali rodzice.

Tekst: Marta Biernat

Zdjęcia: Marta Biernat


Archiwa