• -

WARSZTATY EKOLOGICZNE KLAS DRUGICH

Category : Aktualności

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprosiło drugoklasistów z naszej szkoły na warsztatowe zajęcia ekologiczno-plastyczne KLUBU ZIELONEGO KRAKOWA.

Uczniowie klas drugich wzięli udział w trzech spotkaniach:

  • COŚ Z NICZEGO” puszczaliśmy wodze fantazji z pomocą Matki Natury (wykonaliśmy myszkę z korka) przy okazji dowiadując się co nieco o owocach, drzewach, recyklingu i segregacji śmieci.

  • ALE ZIÓŁKO”. Świat ziół jest wspaniały! Poznaliśmy kilka popularnych ziół, legendy z nimi związane oraz wykonaliśmy przepysznie pachnącą aromatyczną poduszeczkę (przydała się do szafy lub jako prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka…) I najważniejsze była jedyna i niepowtarzalna!

  • NA POLSKICH ŚCIEŻKACH”, eko i ludowo poznaliśmy regiony Polski i uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych – malowaliśmy na szkle elementy góralskiego folkloru. Powstały cudeńka, którymi pochwaliliśmy się rodzicom.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane na jednym z warsztatów.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa