• -

KLASA 2 A Z WIZYTĄ W KRAKOWSKICH WODOCIĄGACH

Category : Aktualności

8 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2 „a” wzięli udział w ekologicznych warsztatach

„Akademia Kropelki”.

Jest to autorski projekt  poświęconych wodzie pitnej, ochronie jej źródeł, perspektywom ekologicznym.

Warsztaty mały na celu w przystępny sposób przybliżyć dzieciom zagadnienia związane

z ochroną środowiska, a w szczególności ochrony zasobów wodnych. Uczą szacunku dla przyrody, zwiększają świadomość ekologiczną, przybliżają zagadnienia związane z problematyką uzdatniania wody, a także podpowiadają, jak  szanować wodę i jak racjonalnie z niej korzystać. Uczniowie poznawali w/w zagadnienia poprzez udział w konkursach, grach i wykonując zadania w grupach.

Dzieci na zakończenie warsztatów otrzymały podkoszulki, bidony oraz książeczki.

Artykuł i zdjęcia : Barbara Pacura


Archiwa