• -

OGÓLNOSZKOLNE TIK-ANIE

Category : Aktualności

     W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest wyposażenie szkół podstawowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. W dobie cyfryzacji i nasycenia multimediami, kiedy informacje dostępne są „na jeden klik”, wyzwaniem dla nauczyciela staje się zdobycie i zatrzymanie uwagi ucznia na dłużej. Ma mu w tym pomóc sprzęt multimedialny najnowszej generacji, w jaki właśnie wzbogaciła się nasza szkoła. Od 19 listopada uczniowie mają okazję pracować z tablicami interaktywnymi, które znajdują się w prawie każdej sali lekcyjnej oraz
z zainstalowanymi w dwóch salach supernowoczesnymi monitorami interaktywnymi – lepszą wersją tablicy interaktywnej. Od teraz stają się one narzędziami pracy dla tych nauczycieli, którzy zechcą włączyć multimedia do codziennej pracy. Realizacja projektu obejmuje wszystkie klasy oraz nauczane przedmioty.

    Należy się cieszyć, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna.

mgr Mariola Michalska


Archiwa