• -

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Category : Aktualności

23 XI , My trzecioklasiści zwiedzaliśmy Muzeum Inżynierii w Krakowie. Zawiózł nas tam autokar, który zatrzymał się przed samą bramą. Gdy zobaczyliśmy ogromną salę, w której były różne stanowiska doświadczalne, radości nie było końca. Prawdziwy techno -świat, czyli strefa robotów i rozszerzonej rzeczywistości, mechaniczny plac zabaw, gdzie poznaliśmy prawa i zasady dynamiki.

Była też strefa, która zaciekawiła nawet dziewczynki ,czyli budowanie i majsterkowanie.

Przewodnicy pokazali nam również strefę zagadek i łamigłówek- „Główka pracuje”.

Po krótkim pokazie i objaśnieniu mogliśmy świetnie się bawić. Niektóre stanowiska były tak oblegane, że staliśmy w kolejce. Ale każdy był bardzo grzeczny i czekał na swoją kolej.

Można było uruchomić radio, wentylator czy światło, kręcąc szybko korbą w jedną stronę. Prowadziliśmy też wirtualne pojazdy i rozmawialiśmy z robotami w różnych językach, wygrywaliśmy muzykę na wielkiej planszy, skacząc z kostki na kostkę.

Nawet nie wiemy , kiedy zleciało nam to piątkowe przedpołudnie.

Te wspaniałe przeżycia na długo zostaną w pamięci, szkoda że w szkole nie ma takich stref doświadczalnych.

Rozbawieni trzecioklasiści z wychowawcami pozdrawiają z wystawy doświadczeń.

opracowała:

Katarzyna Kerep


Archiwa